Dziurawa ulica Półłanki. Urzędnicy zapowiadają remont

  Dziurawa ulica Półłanki. Urzędnicy zapowiadają remont

  Zdjęcie autora materiału
  Bartosz Dybała

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Dziurawa ulica Półłanki. Urzędnicy zapowiadają remont

  ©Zarząd Dróg Miasta Krakowa

  Najbardziej zniszczony fragment ulicy Półłanki doczeka się nowego asfaltu. W lecie drogowcy położą nowe krawężniki i warstwę asfaltu pomiędzy skrzyżowaniem ulic Christo Botewa i Tadeusza Śliwiaka oraz skrzyżowaniem z ulicą Nad Drwiną. Ten termin został wybrany z powodu mniejszego ruchu samochodów. Remont zostanie przeprowadzony tak zwaną metodą nakładkową.
  Dziurawa ulica Półłanki. Urzędnicy zapowiadają remont

  ©Zarząd Dróg Miasta Krakowa

  Zostanie zdarta stara warstwa asfaltu, a w jej miejsce położona nowa. Dotychczasowa praktyka pokazuje, że taki rodzaj remontu jest bardzo trwały. To szczególnie istotne w wypadku tego fragmentu Półłanki.

  Codziennie przejeżdżają tamtędy setki samochodów, w tym dostawczych i ciężarowych powodując szybszą niż w przypadku innych ulic degradację. Tegoroczna zima też nie jest łaskawa dla tej ulicy. Zmiany temperatur z dodatnich na ujemne powodują pękanie asfaltu.

  Zarząd Dróg Miasta Krakowa planuje w okresie wakacyjnym remont nakładkowy ulicy Półłanki, do tego czasu ewentualne uszkodzenia będą naprawiane na bieżąco.

  Miasto posiada już gotową koncepcję przebudowy tej ulicy oraz częściową dokumentację – od skrzyżowania z Bieżanowską, aż do krzyżówki z Rączną i Szparagową. Szacowany koszt to około pięćdziesięciu milionów złotych. Jak tylko środki w takiej wysokości się pojawią, to Półłanki zostanie kompleksowo przebudowana.

  POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:  FLESZ: Uwaga kierowcy! Są kolejne nowe znaki  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ile

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  50 milionów za kilka km nakładki asfaltu?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czytanie ze zrozumieniem !

  Majk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Gościu, czytaj uważnie, ok. 50 mln to będzie za przebudowę CAŁEJ Półłanki. W lecie zrobią tylko marne kilkaset metrów nakładki, i to by było na tyle.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY