"Fałszywy hrabia" znów leczy Polki seksem i... smartfonami

  "Fałszywy hrabia" znów leczy Polki seksem i... smartfonami

  Tomasz Mateusiak, Łukasz Bobek

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  "Fałszywy hrabia" znów leczy Polki seksem i... smartfonami

  ©archiwum policji

  Fałszywy hrabia, który twierdził, że leczy raka seksem, znów naciąga młode kobiety. Po wyjściu z więzienia podaje się za światowej sławy onkologa o arystokratycznych korzeniach. Czaruje ofiary swoimi rzekomo wyjątkowymi zdolnościami w diagnozowaniu i leczeniu nowotworów. Nowe doniesienia o jego wybrykach docierają z Warszawy, Wrocławia, czy Tychów.
  "Fałszywy hrabia" znów leczy Polki seksem i... smartfonami

  ©archiwum policji

  >>Czytajcie więcej o hrabii, który leczył seksem

  „Onkolog” od seksu i naiwne kobiety

  O 56-letnim Zdzisławie M., mieszkańcu Kaszub (spawaczu z wykształcenia) - po raz pierwszy zrobiło się głośno w lutym 2010 roku. Wtedy to policja pod Tatrami zaczęła szukać mężczyzny, który dwa miesiące wcześniej pojawił się na Podhalu, podając się za hrabiego Zdzisława Myszkowskiego, onkologa z kliniki pod Genewą w Szwajcarii.
  Chorobę nowotworową u kobiet diagnozował patrząc w oczy. Następnie przekonywał swoje pacjentki, że jedynym ratunkiem dla nich jest jego nowatorska metoda leczenia orgazmami, do których to sam miał je doprowadzić. Za taki „zabieg” żądał 1,3 tys. zł. Był tak przekonujący, że na seksualną kurację namówił nawet... studentkę medycyny. Jego ofiarami padały też osoby z innych regionów Polski.

  W lecznicze zdolności „hrabiego” uwierzyła m.in. 19-letnia Daria D., wówczas narzeczona z podhalańskich Szaflar. Poznał ją w jednej z krakowskich galerii handlowych i tak omamił, że przedstawiła go rodzicom jako przyszłego męża milionera, z którym weźmie ślub na Wawelu, a błogosławieństwa udzieli im sam kardynał Stanisław Dziwisz. Później wybranek miał wyprawić wesele za 200 tys. euro. Rodzina Darii pożyczała mu pieniądze, bo - jak twierdził - przez awarię karty do bankomatu nie miał ani grosza.

  Ostatecznie oszust wylądował w więzieniu. Jego grzechy wyszły na jaw, gdy z Darią uciekł do Hiszpanii, a rodzice dziewczyny zgłosili jej zaginięcie. W międzyczasie na policję zgłaszały się inne kobiety, które oszukał i nakłonił do seksu. Łącznie za wszystkie przestępstwa odsiedział ponad pieć lat za kratami. Na wolność wyszedł 27 czerwca 2016 r. I, jak się okazuje, wrócił do dawnego procederu...

  Zdzisław M. zarzuca sieci na ofiary m.in. w pociągu

  Do redakcji „Gazety Krakowskiej” od kilku dni spływają sygnały od kobiet, które spotkały Zdzisława M. Jedna jechała z nim pociągiem przez Tychy w ostatnią niedzielę lutego. Według jej relacji przedstawił się jako Marek Buchwald (to nazwisko prawdziwego słupskiego prokuratora, który być może kiedyś go oskarżał - przyp. red.), właściciel kliniki onkologicznej z Sewilli w Hiszpanii. Żalił się, że nie ma pieniędzy, ponieważ jego konto zostało zablokowane. Kobieta była nawet gotowa pożyczyć mu pieniądze na bilet do Hiszpanii.

  Po powrocie do domu zaczęła szukać notek o nim w internecie. Znalazła stare artykuły naszej redakcji o oszuście. Rozpoznała na zdjęciach mężczyznę z pociągu.

  Nieudana zasadzka na rzekomego księcia

  To nie jedyny trop, jaki Zdzisław M. zostawił w ostatnim czasie. Wczoraj (3 marca) na komendę w Kluczborku zgłosiła się młoda studentka, którą kilka dni wcześniej oszust naciągnął we Wrocławiu na nowy telefon i kilkaset złotych.

  - Chodzi o 300 złotych w gotówce i telefon wart 900 zł - podaje Mariusz Trejten, rzecznik policji w Kluczborku.

  Zdzisława M. bezskutecznie próbowali zatrzymać policjanci w Warszawie.

  - Ten człowiek przedstawiał się kobietom jako lekarz, teść hollywodzkiego aktora Antonio Banderasa lub książę Marek Rey Ronkowsky La Valleta, spadkobierca Malty - opowiada Janusz Szostak, dziennikarz pisma „Reporter” z Mazowsza, do którego też odezwały się ostatnie ofiary oszusta. - Z jedną z nich poszliśmy na policję. Funkcjonariusze 8 lutego próbowali urządzić na Zdzisława M. zasadzkę w Warszawie. To się nie udało, bo „książę” znów zbajerował tę kobietę, że sama wyprowadziła go z obławy.

  Wyłudza pieniądze i smartfony od ofiar

  Opisane zdarzenie potwierdza podkomisarz Marta Sulowska, rzecznik policji na warszawskim Bemowie. Zaznacza równocześnie, że prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie "z uwagi na brak znamion czynu zabronionego".

  Metody działania Zdzisława M. trochę się zmieniły. Seksem ma „leczyć” już tylko najbardziej łatwowierne ofiary. Innym każe kupić smartfona za ok. 1000 zł. Twierdzi, że wynalazł oprogramowanie, które dzięki zdjęciom z telefonu diagnozuje stadium raka, a także naświetla go falami radiowymi. Taki aparat każe sobie dać na parę dni celem instalacji tejże aplikacji za kilkusetzłotową opłatą. Obiecuje, że kiedy wróci do kliniki w Hiszpanii, podejmie się leczenia na odległość. Ostatecznie jednak znika z telefonem.

  >>Czytajcie więcej o hrabii, który leczył seksem

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (26)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Uwaga!!

  K. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Warszawa, 01.08.2018, godzina ok. 2 w nocy, niedaleko pałacu kultury spotkałam tego Pana. Siedziałam z koleżanką, podszedł do nas z prośbą o pożyczenie papierosa. Jego historia jest teraz trochę...rozwiń całość

  Warszawa, 01.08.2018, godzina ok. 2 w nocy, niedaleko pałacu kultury spotkałam tego Pana. Siedziałam z koleżanką, podszedł do nas z prośbą o pożyczenie papierosa. Jego historia jest teraz trochę inna. Na szczęście zaraz na drugi dzień zaczęłam szukać informacji o nim bo stwierdziłam, że człowiek z tak 'bogatym' życiorysem na pewno będzie gdzieś wspomniany w Internecie. Natrafiłam na te artykuły. Uważajcie dziewczyny!! Bo człowiek na prawdę wie jak wzbudzić swoje zaufanie. Nam proponował wyjazd do Hiszpanii z możliwością zamieszkania i pracy oraz wyleczenie nas z ciężkich chorób, które u nas zdiagnozował.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zdzisław obecnie poluje na Camino de Santaigo di Compostella

  Peledrini (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  http://www.caminodesantiago.pl/forum/2745

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie wierzcie w te bzdury

  Zdzisław M (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Nie wierzcie w te bzdury od dawna nie manie w Polsce a te gnidy kłamią dziennikarze wiedzą że jestem impotenyey to wymyślili co innego poprosiłem o kupienie telefonu z innego powodu a cozrobiła...rozwiń całość

  Nie wierzcie w te bzdury od dawna nie manie w Polsce a te gnidy kłamią dziennikarze wiedzą że jestem impotenyey to wymyślili co innego poprosiłem o kupienie telefonu z innego powodu a cozrobiła dziewczyna przeczytała bzduruzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie mozna mu lokalnie obić ryja??

  Żaden w pobliżu facet nie czuje takiej potrzeby?? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Dziwię się. Gdyby moja kobieta (broń mnie Panie przed taką idiotką) przyszła do domu i opowiedziała co się działo to...
  Ale zdaje się ze teraz faceci to cipy nie gorsze od bab.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kawał skur-ysyna

  durnyśląsk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

  bo żeruje na bezsilności chorych na raka, podobnie jak Zięba i inni znachorzy.
  Ale trzeba przyznać, że gość musi mieć gadane, skoro potrafi wkręcić dorosłym ludziom, że jest teściem Banderasa....rozwiń całość

  bo żeruje na bezsilności chorych na raka, podobnie jak Zięba i inni znachorzy.
  Ale trzeba przyznać, że gość musi mieć gadane, skoro potrafi wkręcić dorosłym ludziom, że jest teściem Banderasa. Powinni zatrudnić go w policji w roli negocjatora, stałby się legendą i zarobił w uczciwy sposób.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Od Zięby to ty się chuju odwal!

  płatny trollu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 18

  Już jedziesz na Ziębę? Skąd jesteś, z naczelnej izby lekarskiej, czy z jakiejś firmy farmaceutycznej? Ty mendo parszywa, jakbym cię dorwał w moje łapska, to byś zęby w woreczku nosił!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Haha, taki lekki bait na ziębitów :D

  durnyśląsk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 9

  weź sobie witaminkę C lewoskrętną w czopku na uspokojenie. :D

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia

  twój ogier (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 9

  Jaki agresywny jesteś. Lubię takich, a najbardziej od tyłu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SKąd sie biorą tak głupi

  ludzie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  którzy wierzą takiemu fircykowi?! Nie dziwi mnie dlaczego rządzi w PL PiSss

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ojjj

  woj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10

  I jak tu nie wierzyć Korwinowi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  z innej beczki

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  Macierewicz też zbyt rozsądnie nie wygląda. A jednak armią rządzi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  co za głupie cipy na to lecą.

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Chyba tylko wioskowe potwory co nikt ich kopnąć nawet nie chce.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nieprawdopodobnef

  jbl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  Aż trudno uwierzyć, że te oszukane kobiety posiadają mentalność 3-4 letnich dzieci...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prawda

  leczo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Może rak mózgu?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo