Ubezpieczenie OC samochodu elektrycznego

Krakowskie Biuro Festiwalowe, organizujące Misteria Paschalia, zapowiada, że w programie wydarzeń towarzyszących festiwalowi każdy znajdzie coś dla siebie. Rodziny z dziećmi zaproszone są na muzyczny spacer tropem instrumentów po Krakowie 1 kwietnia. Kolejnego dnia w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka odbędzie się oprowadzanie po wystawie skupione wokół wątków Wielkanocy w sztuce dawnej oraz poszukiwania podobieństw i różnic między obrządkami wschodnim i zachodnim.
4 kwietnia powrócimy w XX stulecie na "Malarskie tajemnice – spotkanie wokół twórczości Jerzego Nowosielskiego" w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. W przeddzień Wielkanocy w obrządku wschodnim, 15 kwietnia – a zarazem w przedostatnim dniu festiwalu – spotkamy się w Pałacu Potockich na wykładzie Krystyny Czerni "Ikona na nowy wiek. Malarstwo sakralne Jerzego Nowosielskiego" – między tradycją a awangardą, po którym odbędzie się mapping na fasadzie budynku.
Podczas tegorocznej edycji festiwalu po raz pierwszy w jego historii odbędzie się koncert w Wielkanoc obrządku wschodniego. Stąd wiele wydarzeń towarzyszących dotyczy relacji pomiędzy Wschodem a Zachodem. Będą one skoncentrowane na śpiewie.
- Liturgia wschodnia pielęgnuje swoją „wspaniałą izolację” i do dziś przy niej wiernie trwa. Jej muzyka jest muzyką ludzkiego głosu, bezpośrednim nawoływaniem człowieka do Boga. Śpiew nigdy nie był zakazany podczas Wielkiego Postu — ani w kościele grekokatolickim, ani prawosławnym. Pozostawał nadzwyczaj ważną częścią liturgii i nigdy nie przestał być żywym wyznaniem wiary wschodnich chrześcijan. Jest częścią wielkiego dziedzictwa, dla wielu z nas - podkreśla Krzysztof Dix z Capelli Cracoviensis.
Nie zabraknie również wydarzeń dla grup zorganizowanych. W marcu KBF organizuje spacery muzyczne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz dla uczniów klas 1–6 szkół podstawowych, a także warsztaty dla licealistów inspirowane postacią Jerzego Nowosielskiego i muzyką dawną. W dniach 3–5 kwietnia odbędą się minikoncerty dla dzieci, podczas których studenci i wykładowcy Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie zaprezentują swoje instrumenty. Realizując ideę kultury dostępnej, KBF zaprosi również na warsztaty muzyczne dzieci z placówek specjalnych.
Festiwal Misteria Paschalia – wydarzenia towarzyszące dla odbiorców indywidualnych:
1 kwietnia, godz. 11.00: muzyczny spacer dla rodzin z dziećmi
2 kwietnia, godz. 11.00 i 12.30: oprowadzanie po Pałacu Biskupa Erazma Ciołka (oddział Muzeum Narodowego w Krakowie)
4 kwietnia, godz. 17.00: oprowadzanie po MOCAK-u Malarskie tajemnice – spotkanie wokół twórczości Jerzego Nowosielskiego
15 kwietnia, godz. 18.00: wykład Krystyny Czerni Ikona na nowy wiek. Malarstwo sakralne Jerzego Nowosielskiego – między tradycją a awangardą w Pałacu Potockich
15 kwietnia, godz. 19.45: mapping na fasadzie Pałacu Potockich (po ww. wykładzie)
Więcej informacji na temat wejściówek i zapisów na stronie www.misteriapaschalia.com oraz w mediach społecznościowych KBF.
- Ta dzielnica Krakowa przeszła ogromną metamorfozę! Dawniej były tu... pola
- Tu zakupów już nie zrobimy. Te sklepy zniknęły na dobre z krakowskich galerii
- TOP 10 miejsc na zimową wycieczkę w okolicach Krakowa!
- Oto 10 powodów, przez które życie w Krakowie bywa nieznośne
- Zobacz najpiękniejsze kreacje z małopolskich studniówek 2023 cz. II