Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fundacja Orlen wspiera Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Daniel Obajtek: Niesienie pomocy jest dla nas bardzo ważne

Ewa Wacławowicz
Ewa Wacławowicz
Umowa o współpracy podpisana między Fundacją Orlen a Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie dotyczy wsparcia w zakresie inwestycji, remontów czy zakupu nowoczesnego sprzętu dla placówki. Do tej pory dzięki półmilionowemu wsparciu PKN Orlen, szpital dziecięcy w Prokocimiu m.in. kupił nowoczesną karetkę oraz opłacił część dokumentacji związanej z budową Przystani Dziecięcej. - Zadania społeczne są bardzo ważne dla takiego koncernu jak nasz. Leczenie, niesienie pomocy jest również naszym celem - mówił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

- Takie dni jak ten są wyjątkowe dla szpitala. Nie codziennie bowiem mamy możliwość uzyskania tak ogromnego wsparcia, tak ogromnej firmy. Ta przyjaźń i zrozumienie potrzeb szpitala ze strony polskiego biznesu tym bardziej cieszy, że mówimy o Szpitalu Uniwersyteckim. Ta współpraca rozpoczęła się wcześniej, ale pierwsze jej owoce już są widoczne, w postaci choćby karetki transportowej, ale też pieniędzy na przyszłe projekty szpitala - powiedział dyrektor Wojciech Cyrul

Prezes koncernu PKN Orlen Daniel Obajtek zaznaczył na wstępie, że zadaniem koncernu nie jest jedynie zabezpieczanie rynku w paliwa czy gaz, ale również zadania społeczne, które są bardzo ważne bo pokazują inną twarz biznesu.

Jak poinformował, od 2018 do 2021 roku Fundacja Orlen przeznaczyła na zadania społeczne 311 milionów złotych.

- To są zadania, które służą Polakom, zabytkom, szpitalom. Dziś podpisaliśmy umowę ze szpitalem, który jest symbolem Krakowa i który leczy bardzo dużą liczbę dzieci - 180 tys. rocznie - mówił prezes Daniel Obajtek

Nawiązując do współpracy poinformował, że obejmuje ona inwestycje, w tym w zakresie remontów, modernizacji i nowoczesnego sprzętu. Choć, jak zapewnił Daniel Obajtek, współpraca będzie również rozszerzana w zależności od potrzeb szpitala.

Jak informuje rzeczniczka szpitala Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, podpisana umowa o współpracy jest przypieczętowaniem współpracy którą szpital i Fundacja Orlen nawiązały jakiś czas temu. W jej ramach Fundacja Orlen przekazała placówce 0,5 mln złotych, za które placówka zakupiła karetkę transportową oraz opłaciła pierwszą część dokumentacji związanej z przygotowaniem Przystani Dziecięcej.

- Będzie to miejsce gdzie rodzice, którzy przybywają do naszego szpitala z chorym dzieckiem, a nie mają co zrobić ze zdrowym dzieckiem, mogą tam je zostawić pod opieką 24 godzinną. Będzie to również miejsce, z którego będą mogli skorzystać nasi pracownicy - informuje Katarzyna Pokorna-Hryniszyn

o Fundacji
Fundacja Orlen została zarejestrowana 20 sierpnia 2001 r. pod nazwą Fundacja „Orlen - Dar Serca". W 2019 r. dla wzmocnienia spójności z PKN Orlen fundacja zmieniła nazwę na Fundacja Orlen.

Środki otrzymywane z PKN Orlen są przeznaczane na cele określone w Statucie Fundacji. W trakcie dotychczasowej działalności Fundacja wspierała głównie osoby chore, żyjące w ubóstwie oraz wymagające opieki. W kręgu zainteresowania Fundacji były i są przede wszystkim dzieci, zwłaszcza dzieci pozbawione naturalnej opieki rodzicielskiej.

W miarę możliwości i zgłaszanych potrzeb, Fundacja wspiera działania związane z dziedzictwem kulturalnym oraz krzewieniem tradycji narodowej. Wyrazem realizacji tego ważnego celu statutowego jest udział w renowacji zabytków, finansowanie wycieczek szkolnych do miejsc ważnych dla historii Polski, uroczystości rocznicowych, upamiętnianie osób, które zapisały się dobrze w historii naszego narodu i świata.

Produkcja Izery. Podpisano umowę z chińską firmą Geely

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska