Futbol amerykański. W swoim pierwszym meczu w LFA1 Kraków Kings zrewanżowali się Warsaw Sharks za porażkę z poprzedniego sezonu

Facebook/Kraków Kings
Drużyna Kraków Kings udanie rozpoczęła sezon w Lidze Futbolu Amerykańskiego. Na wyjeździe wygrała z Warsaw Sharks 35:20.

To był rewanż za finał PLFA1 z poprzedniego sezonu, który w Krakowie wygrała ekipa ze stolicy. Teraz, po rozłamie w środowisku tej dyscypliny w Polsce, oba zespoły występują w zupełnie nowej federacji, Lidze Futbolu Amerykańskiego.

"Królowie" zagrali dobry mecz. W ofensywie wyróżnił się rozgrywający Filip Mościcki, który zanotował dwa przyłożenia, a także skutecznie podawał do kolegów.

Krakowianie, po touchdownach Dariusza Nizioła i dwóch Mościckiego, prowadzili już wyraźnie (0:21). Gospodarze jeszcze przed przerwą zyskali nadzieję, zdobywając punkty (6:21). Co więcej, w drugiej połowie wywierali presję, zmniejszając dystans w IV kwarcie do 8 "oczek" (20:28).

Gdy jednak później Szymon Wesołowski przeprowadził efektowny rajd środkiem (ponad 30 jardów), stało się jasne, że Kings zwyciężą.

W następnie kolejce rozgrywek w grupie C LFA1 (7 kwietnia) krakowianie na stadionie Wawelu podejmą Wilki Łódzkie. W sezonie zasadniczym "Królowie" rozegrają 8 spotkań. Najlepsza drużyna z grupy dostanie się do barażu o awans do półfinału.

Warsaw Sharks - Kraków Kings 20:35 (0:7, 6:14, 6:7, 8:7)