Garbarnia II - LKS Jawiszowice. Przedwczesna radość garbarzy [ZDJĘCIA]

boch
Garbarnia II - LKS Jawiszowice
Garbarnia II - LKS Jawiszowice Andrzej Wiśniewski
Garbarnia II - LKS Jawiszowice 3:3 w czwartoligowym meczu, który odbył się w niedzielę w Krakowie. Gospodarze po 18 minutach prowadzili 3:0, jednak ambitni goście zdołali ich dogonić.

W 5 min, po faulu Smoka na Wąsiku, Zięba wykorzystał rzut karny. A kolejne stałe fragmenty wykonane przez pomocnika Garbarni II przynosiły budowanie wyniku. Po wolnym Zięby w zamieszaniu trafił Laskoś, a po centrze z kornera celnie zagłówkował Wąsik.

Garbarnia II Kraków - LKS Jawiszowice

Garbarnia II - LKS Jawiszowice. KIBICE na meczu IV ligi [ZDJĘCIA]

Goście nie załamali się, niewątpliwie budującym był dla nich dość szybko zdobyty gol na 3:1 - dobitką przez M. Płonkę. Jeszcze przed przerwą Łukasz Garlicki, kierownik drużyny z Jawiszowic, zanotował m.in.: "40 minuta, Pierlak do Hermana, ten uderza, piękna parada Frątczaka".

W 58 min, po podaniu Hałata, kontaktową bramkę zdobył D. Płonka. Potem, po uderzeniu Kołtona, od czwartej straty uchronił Jawiszowice Smok, natomiast precyzyjny strzał Sitki, przy słupku, dał przyjezdnym wyrównanie.

Garbarnia II - LKS Jawiszowice 3:3 (3:1)
Bramki: 1:0 Zięba 5 karny, 2:0 Laskoś 12, 3:0 Wąsik 18, 3:1 M. Płonka 25, 3:2 D. Płonka 58, 3:3 Sitko 80.
Garbarnia II: Frątczak - Wąsik, Mielec, Laskoś, Kolendowski - Zięba (68 Kloc), Malik, D. ZalejskiŻK (46 Kołton, 80 Dzierżak), Bzdyl (46 Paczka), Wacławek - Kowalczyk (90 Cholewa).
Jawiszowice: Smok - Kabara, ZenonŻK, M. Płonka, Pierlak - Ściślak (73 Gąsiorek), Herman, Sitko (85 Wawak), Hałat, D. Płonka (60 D. Płonka) - Korczyk.
Sędziował: S. Nachel (Chrzanów). Widzów: 50.

IV liga. Co zdarzyło się w sobotę 10 października? Relacje, ...

IV liga piłkarska. Trenerzy drużyn z grupy zachodniej. Wiosn...