FLESZ - AstraZeneca wraca do łask
Dwa dni temu w popularnym serwisie podróżniczym fly4free.pl pojawiła się kolejna oferta wypoczynku na Zanzibarze – tym razem w wiosennym terminie 16 – 25 maja, z przelotem z Krakowa liniami Flydubai (z przesiadką Dubaju). Ten kierunek cieszy się wielkim powodzeniem, bo lecąc w tamtą stronę nie trzeba robić nawet testów (test PCR z negatywnym wynikiem niezbędny jest jedynie w drodze powrotnej). Ośmiodniowy wypoczynek w trzygwiazdkowym hotelu przy plaży wyceniono na 3276 zł. Oferta została wyprzedana w kilka godzin.
Równie szybko krakowianie wykupili bilety na przelot Lufthansą do portugalskiego Faro (przez Monachium) na start sezonu wakacyjnego (w terminie 29 czerwca – 6 lipca) po 467 złotych od osoby. Wraz z wypożyczeniem samochodu i tygodniowym zakwaterowaniem w hotelu 300 metrów od fantastycznej plaży w Algarve wyszło niecałe 1,3 tys. złotych na osobę.
Krakowianie decyduję się na błyskawiczne rezerwacje, bo – jak wynika z licznych badań – są spragnieni wyjazdów i wypoczynku po całkowicie nienormalnym roku. Równocześnie przewoźnicy i biura podróży oferują możliwość elastycznej zmiany terminów lub zwrotu pieniędzy – co zabezpiecza turystę przed skutkami niekorzystnego rozwoju sytuacji pandemicznej. A doświadczenia ostatnich miesięcy uczą, że niemal codziennie należy się spodziewać niespodziewanego.
Z Krakowa do chorwackiego Splitu dwa razy w tygodniu
Mocno dotknięte przez pandemię krakowskie lotnisko ogłosiło właśnie, że od czerwca będzie można dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i piątki) polecieć liniami Wizz Air z Kraków Airport do chorwackiego Splitu, uwielbianego przez turystów zabytkowego kurortu nad Adriatykiem. Biletu są już dostępne w cenie od 179 złotych.
- Cieszymy się z kolejnego połączenia, które powiększy letnią ofertę naszego lotniska. To wzmacnia w nas wszystkich nadzieję, że najbliższa przyszłość będzie znacznie lepsza niż to, co obserwujemy od roku
– komentuje Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.
Aby pomóc pasażerom i załodze podróżować bezpiecznie i bezproblemowo, linia Wizz Air wprowadziła dodatkowe procedury ułatwiające utrzymywanie dystansu fizycznego podczas wchodzenia na pokład oraz zachowanie pełnej higieny w samolocie. Pasażerowie powinni odprawiać się drogą elektroniczną oraz dokonywać płatności online za usługi (m.in. wykupując dodatkowy bagaż), aby zminimalizować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku. Pasażerowie proszeni są o przestrzeganie nowych zasad dotyczących dystansu fizycznego zarówno podczas wchodzenia, jak i schodzenia z pokładu.
Pomimo faktu, że filtry HEPA znajdujące się we wszystkich samolotach Wizz Air, odfiltrowują z powietrza w kabinie 99,97 proc. wirusów i bakterii, załoga oraz pasażerowie są zobowiązani nosić maski podczas całego lotu, a także dostosowywać się do wszystkich wymogów sanitarnych w Kraków Airport.
Na stronie internetowej Wizz Air można śledzić uaktualnianą na bieżąco mapę kierunków tanich linii wraz z informacjami o obowiązujących w danym miejscu restrykcjach i wymaganiach. W ostatnich dniach pojawiła się zapowiedź uruchomienia od 11 czerwca nie tylko wspomnianego połączenia z Balic do Splitu, ale też lotów z Gdańska do Heraklionu na Krecie i do Santorini oraz z Warszawy do Salonik i Prewezy-Aktion. Wcześniej linia informowała o rozpoczęciu letnich lotów z warszawskiego Okęcia na Rodos, Zakintos i do Chanii na Krecie.
Podobnie jak Lufthansa i inni przewoźnicy, Wizz Air wprowadził możliwość elastycznej rezerwacji (płatna dodatkowo usługa WIZZ Flex) uprawniającej do zmiany daty lub kierunku podróży – na dowolny inny lot z oferty Wizz Air. Zabezpiecza to pieniądze podróżnych w tych niepewnych czasach.
A może tak autobusem?
Popularna linia autobusowa FlixBus poinformowała właśnie, że uruchamia nowe linie, dzięki czemu od 25 marca w jej ofercie będzie 20 połączeń krajowych i międzynarodowych. Bezpośrednio z Krakowa można będzie pojechać m.in. do Warszawy, Wrocławia, Kielc, Gdańska czy Berlina. Wszystko zależy jednak od kolejnych decyzji rządu (rządów). Ewentualny całkowity zakaz przemieszczenia się może na jakiś czas zamrozić podróże. Warto na bieżąco śledzić stronę przewoźnika.
Na pokładach autobusów obowiązują rozszerzone standardy bezpieczeństwa i higieny. Przewoźnicy uczulają na konieczność sprawdzania aktualnych wytycznych i przepisów dotyczących podróżowania przed odjazdem. W przypadku podróży międzynarodowych, prosimy o sprawdzenie zasad wjazdu do danego kraju na stronie rządowej dotyczącej informacji dla podróżujących. Pasażerowie podróżujący do Niemiec mają obecnie obowiązek rejestracji poprzez elektroniczny system zgłoszeń dostępny na www.einreiseanmeldung.de.
O czym trzeba wiedzieć, by bezpiecznie podróżować FlixBusem:
- Przed zarezerwowaniem biletu sprawdź zasady wjazdu do danego kraju lub regionu. Upewnij się, że stosujesz się do aktualnych wymogów lokalnych władz dotyczących podróżowania. Pasażerowie podróżujący za granicę mają obowiązek posiadać wszystkie potrzebne dokumenty oraz przestrzegać przepisów obowiązujących w danym kraju.
- Zabierz ze sobą maseczkę ochronną, aby zasłonić usta i nos podczas wsiadania do autobusu oraz całej podróży.
- Aby ułatwić zachowanie dystansu, przewoźnik znacząco ograniczył liczbę miejsc dostępnych w sprzedaży.
- Użyj płynu do dezynfekcji rąk, który jest dostępny na pokładzie i przestrzegaj zasad bezpieczeństwa obowiązujących na pokładzie autobusu.
- O wszelkich zmianach przewoźnik informuje zawczasu mejlem i esemesem
- W przypadku odwołania lub zmiany połączenia w związku z obostrzeniami dotyczącymi podróżowania, linia kontaktuje się z podróżnym w celu udzielenia wszystkich informacji dotyczących zwrotu pieniędzy.
- Te ZNAKI ZODIAKU będą obrzydliwie BOGATE
- Kto nie może wziąć ślubu kościelnego? Oto przypadki, gdy ksiądz odmówi narzeczonym
- Celebryci pokochali śluby w górach! Zobaczcie kto i gdzie się żenił
- Budowa nowego odcinka S7 na północ od Krakowa. Koniec prac coraz bliżej
- Pseudografficiarze niszczą Kraków. Czy to również efekt pandemii? [ZDJĘCIA]
