Prywatne życie generała
Pierwsza część ekspozycji przybliża prywatne życie generała, koncentrując się na jego dzieciństwie i młodości. Część druga poświęcona została wojskowemu życiorysowi Emila Fieldorfa: służbie w Legionach, armii II Rzeczypospolitej oraz w konspiracji. Ostatnia część opowiada o losach generała w komunistycznej rzeczywistości w latach 1945-1953, przede wszystkim o jego aresztowaniu przez UB, procesie i wyroku śmierci.
Motywem przewodnim wystawy są cytaty - historyków, członków rodziny, przełożonych oraz samego "Nila" - widoczne w różnych miejscach ekspozycji. Autorką aranżacji jest Sylwia Siudak-Bielecka.
Krótkie filmy z przesłaniami
Otwarcie ekspozycji odbyło się we wtorek 25 marca 2025 r. o godz. 12 w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" przy ul. Wita Stwosza 12 w Krakowie.
Podczas wernisażu odtworzone zostały krótkie filmy z przesłaniami, jakie nagrali dla uczestników uroczystości mieszkająca w Kanadzie wnuczka generała Zofia Zarkadas oraz jego wnuk Emil Ney z Australii. Głos zabierała także autorka aranżacji wystawy Sylwia Siudak-Bielecka. Uczestnicy wernisażu mogli bezpłatnie otrzymać przygotowaną przez MAK broszurę biograficzną o gen. Fieldorfie.