Glinik nie dał rady pokonać lidera tabeli

Marek Podraza
Piłkarze Glinika Gorlice odnotowali pierwszą porażkę w rundzie wiosennej. Sobotnie wyjazdowe spotkanie z obecnym liderem czwartej ligi Podhalem Nowy Targ zakończyło się wysoką porażką piłkarzy Glinika Gorlice i to 4:1.

Już w pierwszych czterech minutach gospodarze zdobywają dwie bramki, co, jak później się okazało, było nie do odrobienia. Jedyną bramkę dla Glinika Gorlice zdobył po pięknej akcji w 27 minucie Mateusz Król. Do zakończenia pierwszej połowy utrzymał się wynik 2:1 dla Podhala Nowy Targ. Po przerwie gospodarze zdobyli jeszcze dwa gole i tym samym ustalili wynik meczu. Po tym spotkaniu sytuacja, w jakiej znajduje się Glinik Gorlice jest nie najlepsza. Przeciwnicy naszej drużyny mają liczne mecze zaległe.

Jedynie zwycięstwa mogą nam pomóc w drodze o utrzymanie się w czwartej lidze. Za tydzień zespół Glinika ma kolejkę przerwy za sprawą drużyny LKS Nowa Jastrząbka, która nie rywalizuje już w rozgrywkach z powodu wycofania się z dalszych rozgrywek. Za dwa tygodnie natomiast biało-niebieskich czeka kolejne ważne i zapewne trudne wyjazdowe spotkanie tym razem z wiceliderem tabeli zespołem Skalnika Kamionka Wielka. Mecz obserwowało ponad 250 widzów, a poprowadziła go sędzia Magdalena Syta z Krakowa. Glinik Gorlice zajmuje po 19 spotkaniach dwunaste miejsce w tabeli i ma na koncie 19 punktów i tylko cztery zwycięstwa.

Wyniki XIX kolejki rozgrywek:
GKS Drwinia - MLKS Żabno 1:0, Skalnik Kamionka Wielka - Barciczanka Barcice 0:0, LKS Nowa Jastrząbka - KS Zakopane 0:3 walkower, Podhale Nowy Targ - Glinik Gorlice 4:1, Sokół Borzęcin Górny - Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 2:1, Poprad Rytro - Bocheński KS 0:1, Watra Białka Tatrzańska - Lubań Maniowy 0:0, Rylovia Rylowa - Sandecja II Nowy Sącz 0:0.

Terminarz XX kolejki 18-19 kwietnia:
Watra Białka Tatrzańska - Sandecja II Nowy Sącz, Barciczanka Barcice - Rylovia Rylowa, Lubań Maniowy - Poprad Rytro , Bocheński KS - Sokół Borzęcin Górny, Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska - MLKS Żabno, GKS Drwinia - Podhale Nowy Targ, Glinik Gorlice - LKS Nowa Jastrząbka, KS Zakopane - Skalnik Kamionka Wielka.