Glinik wreszcie zagrał na dobrym poziomie

Marek Podraza
W sobotę mogliśmy oglądać zaciętą i wyrównaną walkę naszych piłkarzy z beniaminkiem czwartej ligi - GKS Drwinia W meczu IX kolejki IV ligi GKS Glinik Gorlice zremisował na własnym boisku z drużyną GKS Drwinia 1:1, bardzo dobrze grającym beniaminkiem IV ligi.

Już w 10. minucie, po doskonałej akcji, prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Tomasz Augustyn. Była to jego druga bramka w tym sezonie dla zespołu Glinika. Goście wyrównali w 32. minucie po próbie Grzegorza Miklera. Bramki zdobyte w pierwszej połowie okazały się kluczowe dla wyniku spotkania. Gra obu zespołów z całą pewnością podobała się zgromadzonej na trybunach publiczności. Przyczyniły się do tego liczne akcje i spora liczba strzałów oddanych na bramkę po obu stronach boiska.
- Mieliśmy w sumie cztery doskonałe akcje, w których powinny paść gole. Najlepsza była ta w drugiej połowie, w 84. min., gdy w sytuacji sam na sam szansy nie wykorzystał Bałut. Mogliśmy mieć trzy punkty, ale się nie udało. W składzie w tym meczu nie miałem czterech podstawowych piłkarzy: Migacza, Chorobika, Banaszka i Dziedzica. To znaczne osłabienie dla zespołu, ale mimo to chłopcy rozegrali bardzo dobre spotkanie. Przed nami mecz z Dąbrovią, naszym sąsiadem z tabeli. Liczymy na komplet punktów, ale ponownie jak teraz znów nie zagra kilku zawodników - mówi nam Sebastian Szurek, trener Glinika Gorlice.
Na duże brawa zasługuje nasz golkiper, Przemysław Harwat, który efektownie interweniował na bramce. Był to jego pierwszy mecz w tym sezonie. Nasi piłkarze walczyli o każdą piłkę i stworzyli kilka akcji pod bramką przeciwnika.
Tradycyjnie już na murawę oba zespoły wyprowadzały dziewczęta - młode piłkarki Glinika.
GKS Glinik Gorlice-GKS Drwinia 1:1 (1:1)
Bramki: Augustyn - 10. min., Mikler - 32. min.
Wyniki IX kolejki:
Poprad Rytro-Barciczanka Barcice 3:2, Sokół Borzęcin Górny- Watra Białka Tatrzańska - mecz nie odbył się, MLKS Żabno-Rylovia Rylowa 1:0, Podhale Nowy Targ, Sandecja II-Nowy Sącz 6:0, LKS Nowa Jastrząbka-Lubań Maniowy 1:1, Skalnik Kamionka Wielka-Bocheński KS 3:0 KS Zakopane-Dąbrovia Dąbrowa Tarnows-ka 3:1, GKS Glinik Gorlice-GKS Drwinia 1:1
Najbliższe mecze VI ligi: 4-5 października
Barciczanka Barcice-GKS Drwinia, Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska-Glinik Gorlice, Bocheński KS-KS Zakopane, Lubań Maniowy-Skalnik Kamionka Wielka, Sandecja II Nowy Sącz-LKS Nowa Jas-trząbka, Rylovia Rylowa-Podhale Nowy Targ, Watra Białka Tatrzańska-MLKS Żabno, Poprad Rytro-Sokół Borzęcin Górny