Gorliccy strażacy od początku akcji biorą udział we wszystkich edycjach "Ognistego Ratownika" zdobywając pierwsze miejsca w Małopolsce. Od godzin porannych do polowego punktu oddawania krwi zlokalizowanego w rejonie hali sportowej OSiR zgłaszali się chętni do oddawania krwi.
Przybyli druhowie z jednostek OSP z Libuszy, Korczyny, Szalowej, Łużnej, Biecza i Bystrej. Wśród oddających były również kobiety. Jako jedna z pierwszych krew oddawała druhna Anna Huk z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieczu. - Oddaję krew już chyba po raz piąty. Ostatnio uczestniczyłam w akcji oddawania krwi na rzecz WOŚP w Gorlicach - mówi druhna Anna Huk.
Oczywiście wśród oddających nie zabrakło organizatorów strażaków z KP PSP w Gorlicach. - O ile się nie mylę to mam oddane ponad 17 litrów krwi. Cieszę, się że dużo ludzi odpowiedziało na nasz apel. Serdecznie wszystkim dziękujemy, a zwłaszcza druhom z jednostek OSP, którzy licznie przybyli na akcję - mówi kapitan Andrzej Czeluśniak, prezes klubu, który również oddał krew podczas akcji.
Pozyskano ponad 16 litrów krwi, która będzie wykorzystana na potrzeby gorlickiego szpitala. Akcji towarzyszył pokaz ratownictwa technicznego, chemicznego i medycznego, a dla wszystkich krwiodawców strażacy przygotowali wspaniałą grochówką, której starczyło również dla widzów przybyłych na pokazy.