Na cmentarzu Bushbury pod angielskim Wolverhampton znajduje się grób byłego piłkarza Wisły, Antoniego Fujarskiego, który na Wyspy trafił wraz z Armią Andersa. W Anglii spoczywa także inny piłkarz, Józef Habowski. W Niles na obrzeżach Chicago odpoczywa dwóch innych Wiślaków - Zbigniew Kotaba i Bronisław Leśniak. Grobami obu piłkarzy opiekuje się Fan Club Wisła Chicago.
W Katowicach pochowany został współzałożyciel Wisły, pierwszy kapitan i twórca nazwy klubu, Józef Szkolnikowski. Z kolei w Stalowej Woli pogrzebano Rudolfa Patkolo, pierwszego cudzoziemca w barwach Wisły, a w Łomiankach Elżbietę Katolik, lekkoatletkę, olimpijkę z Monachium.
W Łodzi zakończył swą ziemską wędrówkę Andrzej Kowalówka, koszykarz całe życie związany z "Białą Gwiazdą", a w Żywcu spoczął Karol Bajorek, piłkarz Wisły przez 11 sezonów. W Dąbrowie Tarnowskiej odpoczywa Stefan Śliwa, a w Koniuszy koło Proszowic zapaśnik Bogdan Śmitkowski.
W Zakopanem znajduje się grób pisarza Kornela Makuszyńskiego, dzięki któremu reaktywowano zakopiański oddział TS Wisła.
Najwięcej Wiślaków odpoczywa na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. To tutaj pochowano słynnego Henryka Reymana.
Na tym samym cmentarzu odpoczywają także takie legendy Wisły jak bracia Kotlarczykowie, Władysław Kawula, Jerzy Jurowicz, Józef Adamek, Józef Kohut, Aleksander Stefaniuk, Stanisław Oko - Kowalski, Kazimierz Sołtysik czy Mieczysław Gracz.
Źródło:
Henryk Reyman (ur. 28 lipca 1897 w Krakowie, zm. 11 kwietnia 1963 w Krakowie) to największa legenda Wisły Kraków. Dla "Białej Gwiazdy" grał w latach 1910-1933. Zdobył dwa razy mistrzostwo Polski (1927, 1928). W obu sezonach był królem strzelców. Zdobywał odpowiednio – 37 i 30 bramek. W trakcie igrzysk w Paryżu był kapitanem polskiej reprezentacji. Reyman był podpułkownikiem Wojska Polskiego. Walczył w I wojnie światowej, wojnie polsko-bolszewickiej, czy w czasie powstań śląskich. Był uczestnikiem kampanii wrześniowej. Dziś stadion Wisły nosi jego imię. Jego nazwiskiem nazwano ulicę przylegającą do obiektu.
Reyman pochowany jest na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+