https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Groźny wypadek na budowie w Wieliczce. Na pracownika wywrócił się żuraw budowlany

(BCA)
Wypadek na budowie w Wieliczce
Wypadek na budowie w Wieliczce KPP Wieliczka
W Wieliczce na os. Henryka Sienkiewicza doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia podczas prac na budowie. W poniedziałek 16 stycznia 2023 roku wywrócił się dźwig budowlany tzw. żuraw. Spadł na mężczyznę pracującego na dachu. Ranny został 35-letni pracownik firmy budowlanej.

Poszkodowany w zdarzeniu znajduje się pod opieką ratowników medycznych, którzy zostali wezwani na miejsce. Wezwano także strażaków z JRG Wieliczka, OSP Wieliczka, OSP Czarnochowice oraz policję i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wieliczce

Jak dowiedzieliśmy się dźwig pracował przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 3. Do tego wypadku doszło około godz. 16.30. Rodzice informowali, że dodatkowe zajęcia w tym dniu w tej placówce zostały odwołane.

Żuraw transportował beton, wówczas złamało się jego poziome ramię i spadło na dach szkoły. Przygniotło pracownika tej budowy. Jak informowali strażacy z JRG Wieliczka - poszkodowany mężczyzna był przytomny, ale doznał licznych obrażeń i potłuczeń. Strażacy przetransportowali go z dachu obiektu i przekazali ratownikom z pogotowia. Mężczyzna trafił do szpitala.

W momencie tego zdarzenia, w szkole przebywało około 20 osób, w tym uczniowie. Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia nikt inny nie odniósł żadnych obrażeń. Okoliczności oraz przyczyny zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, pod nadzorem wielickiej prokuratury- informuje Anna Zięcik z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Dzieci przebywające w tym czasie w szkole na zajęciach dodatkowych były w innym skrzydle budynku. Żadne niebezpieczeństwo im nie groziło, nie było potrzeby ich ewakuacji.

Pogrzeb druha Grzegorza Dziadkowca z OSP Niepołomice

Pożegnali druha Grzegorza Dziadkowca z Niepołomic. "Przychod...

Wzrosła liczba działalności gospodarczych i spółek z kapitałem ukraińskim

od 16 lat
Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zbigniew Rusek
Na zdjęciach widać, że to ten składany żuraw - dolnoobrotowy. One mają znacznie mniejszą nośność niż te nieskładane (górnoobrotowe - odciągowe) i powinno sie stosować górnoobrotowe - odciągowe, zwlaszcza wtedy, gdy ma on przenosic ciężki pojemnik z betonem.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska