- To chłopak, który w ekstraklasie walczył przeciwko naprawdę groźnym przeciwnikom. Liczyłem na to, że u mnie też będzie grać - nie ukrywa opiekun Kolejarza Przemysław Cecherz. W Stróżach Arłukowicz przegrał rywalizację z Marcinem Stefanikiem i Tidiane Niane.
- Były mecze, w których postawiłem na niego. Nie mogę powiedzieć, że nie wywiązał się z czegoś. To chłopak kapitalny w defensywie, bardzo ambitny, bardzo dobry w odbiorze, ale będąc przy piłce, miał jednak złe reakcje. Jego decyzje często kończyły się stratą - wyjaśnia szkoleniowiec.
Cecherz przekonuje, że Grzegorz potrzebuje więcej czasu, żeby w pełni zrozumieć grę Kolejarza. - Grześ popełniał dużo błędów taktycznych. Z czego to wynikało? Nie z tego, że jet słabszym zawodnikiem, tylko z faktu, że wcześniej był uczony innej gry. Bardzo ciężko w takiej sytuacji dopasować piłkarza do swojego zespołu. Niane i Stefanik lepiej wiedzą, na czym polega taktyka Kolejarza - twierdzi Cecherz.
Mało prawdopodobne jest, żeby już zimą opiekun Jagiellonii Tomasz Hajto ściągnął pomocnika z powrotem do ekstraklasy. - Jestem przekonany, że Arłukowicz przy jego charakterze, to chłopak, który w przyszłej rundzie może grać u nas w pierwszym składzie. To będzie bez wątpienia z korzyścią dla niego - dodaje szkoleniowiec Kolejarza. W podobnym tonie wypowiada się Czesław Michniewicz, który jeszcze jako opiekun "Jagi" stawiał na młodego piłkarza. To właśnie ten szkoleniowiec polecił 20-letniego pomocnika do Kolejarza. - Nadal uważam, że to chłopak utalentowany. Gdybym ciągle był trenerem Jagiellonii, grałby w niej w podstawowym składzie. Myślę, że Stróże to dla niego dobry kierunek, żeby okrzepnąć. Za rok będzie dużo lepszy - zapewnia.
Obaj szkoleniowcy podsumowują w taki sam sposób.
Cecherz: - Pod względem zaangażowania na treningach nie powiem na Grześka nawet jednego złego słowa. W przerwie zimowej rozegramy osiem, dziewięć sparingów. Liczę na niego cały czas.
Michniewicz: - Zimą ma dużo czasu, żeby przekonać do siebie trenera. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że to chłopak bardzo utalentowany.
Przedwojenny Lasek Wolski [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!