FLESZ - Pierwsza na świecie reinfekcja koronawirusem
Pasożytniczy grzyb o nazwie Ophiocordyceps ditmarii atakuje błonkówki, czyli takie owady jak osy, pszczoły czy mrówki. Pasożytuje w ciele ofiary, a gdy ta umiera, grzyb wyrasta z jej głowy, aby dalej się rozmnażać.
Jeden z internautów wyraził przypuszczenie, iż grzyb wygląda jak maczużnik. Lasy Państwowe potwierdziły komentarz, wyjaśniając:
"Bo to jest "maczużnik" - przynajmniej wg polskiej nomenklatury. Polski rodzaj "maczużnik" to Cordyceps - do którego w przeszłości zaliczano też wspomnianego w tweecie O.ditmarii. W wyniku badań molekularnych wyodrębniono nową rodzinę i w jej obrębie nowy rodzaj - Ophiocordyceps."
- możemy przeczytać pod postem.
Zdjęcie oraz wpis wywołały niemałe zaskoczenie wśród internautów, a jeden z nich zapytał o możliwość wypatrzenia takiego okazu grzyba. Jest to dość trudne, ponieważ, jak tłumaczy instytucja, jest to rzadki i niewielkich rozmiarów grzyb.
Poniżej możecie zobaczyć proces wyrastania grzyba. Filmikiem podzielił się jeden z użytkowników.
Dla przypomnienia - grzyb, o którym Lasy Państwowe wspominają w poście poza Ophiocordyceps ditmarii, to Ophiocordyceps unilateralis. Mrówki są infekowane przez jego zarodniki, które atakują ich system nerwowy i mają praktycznie pełną kontrolę nad ruchami ofiary. W ten sposób mrówka umiera, a grzyb może nadal się rozmnażać, wyrastając z ciała owada.
- Co oni wyprawiają?? Oto Najlepsze MEMY o kierowcach! Zobaczcie
- Kolejny potwór wyciągnięty z Wisły! Ta ryba przeraża
- Oto najdziwniejsze nazwy polskich wsi. W niektóre aż trudno uwierzyć
- TOP 15 ginekologów w Krakowie wg ZnanyLekarz.pl [LISTA]
- Kraków. W końcu rozpocznie się przebudowa al. 29 Listopada! Tak będzie wyglądać
- Atrakcyjne mieszkanie na wynajem. Tak internauci kpią z ogłoszeń [MEMY]
