800+ wyłącznie dla pracujących rodziców? Ministerstwo rodziny wyjaśnia

Inauguracja jesiennej edycji festiwalu odbędzie się 27 sierpnia w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, gdzie słynny francuski kontratenor Philippe Jaroussky wraz ze swoim Ensemble Artaserse wystąpi z recitalem arii napisanych dla wielkiego kastrata Farinellego.
Dla wszystkich miłośników rzadko wykonywanych oper i wirtuozowskiego śpiewu wydarzeniem nie do przegapiania będzie koncertowe wykonanie „Aureliano in Palmira” Rossiniego z udziałem wybitnego mezzosopranisty Franca Fagiolego oraz solistów takich, jak Krzysztof Lachman, Mercedes Arcuri, Joanna Sojka, Zbigniew Malak i Jakub Borgiel. Wystąpi również chór i orkiestra Capelli Cracoviensis (na historycznych instrumentach) pod dyrekcją Jana Tomasza Adamusa. Opery będzie można posłuchać w Teatrze Łaźnia Nowa 6 i 8 września.
17 września, w kościele przy ulicy Kopernika 19 w Krakowie wystąpi The Theater of Music. To zespół muzyki barokowej założony w 2013 roku przez flecistkę Marion Fermé. Od momentu powstania nieustannie eksploruje i wykonuje przede wszystkim nieznany XVII-wieczny repertuar angielski, dając koncerty, nagrywając płyty, realizując rezydencję artystyczną w Cité de la Voix w Vézelay, czy grywając na balach w Anglii i Paryżu.
W tym roku koncerty w ramach festiwalu Opera Rara odbędą się również poza granicami Polski. „Aureliano in Palmira” Rossiniego zostanie wykonana również w Pradze (11 września) i w Dreźnie (13 września). Z kolei 17 września w Pilznie, a 18 września w Dreźnie, widzowie zobaczą „Jephte” Carissimiego w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego pod kierownictwem muzycznym Andreasa Arenda.
Zwieńczeniem festiwalu będzie World Opera Day 25 października, tym razem obchodzony w Krakowie w formule Opera Party/Open Stage. Szczegóły niebawem.