Hala Gąsienicowa to ważny punkt dla wędrowców przemierzających szlaki tatrzańskie. To tu rozpoczynają się narciarskich szlaki o różnym stopniu trudności. Tu każdy piechur i narciarz znajdzie kawałek miejsca dla siebie. A widoki przyprószonych śniegiem szczytów m.in. Orlej Perci i Kościelca, to uczta dla zmęczonych wędrówką oczu. Tu panuje cisza zmącona jedynie skrzypieniem śniegu pod butami, bądź nartami. Bowiem ta okolica doskonałe nadaje się na skiturową wycieczkę.
Choć na Halę Gąsienicową prowadzi kilka szlaków, to jednak w okresie zimowym najbardziej popularna trasą wiedzie przez przez Boczań. Podejście na Przełęcz między Kopami nie należy do najłatwiejszych. Oblodzone górskie szlaki mogą być trudne do pokonania. Zwłaszcza dla osób nieprzygotowanych. Dlatego warto się odpowiednio przygotować do wyprawy - zabierając ze sobą raczki lub raki. Z kolei szlak przez Dolinę Jaworzynkę, choć przyjemniejszy, niż niebieski przez Boczań, nie jest polecany zimą ze względu na zagrożenie lawinowe.
Dobre przygotowanie do wyprawy to podstawa. Warunki atmosferyczne czyli świeży śnieg, oblodzenie lub zagrożenie lawinowe mogą wywołać trudności, a i czasem to co miało być przyjemnym spacerem zmieni się w walkę o życie. Z tego powodu przed wyjściem na tatrzańskie szlaki należy sprawdzić prognozę pogody oraz komunikaty i ostrzeżenia TOPR i TPN.
Zimowe górskie wyprawy czy to po tatrzańskich dolinkach jak również w wyższe partie gór nie są dla każdego. - Poruszanie się w takich warunkach, wymaga bardzo dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej, posiadania odpowiedniego sprzętu tj. raki, czekan, kask, sprzęt lawinowy ABC - przypomina Tatrzański Park Narodowy.
Zanim wybierzecie się w góry, zobaczcie piękne zdjęcia z zimowej Hali Gąsienicowej, jakie zrobili tej zimy użytkownicy Instagrama.
