Hat-trick Petra Kalusa i jedenasta wygrana Cracovii z rzędu

Andrzej Stanowski
Hokeiści Comarch-Cracovii pokonali wysoko Unię Oświęcim. Wygrana „Pasów” ani przez moment nie była zagrożona.

Zespół Cracovii przystąpił do meczu w bardzo dobrych nastrojach po piątkowym zwycięstwie w Jastrzębiu 3:1. I krakowianie od pierwszych minut dyktowali warunki gry na tafli. W 8 min strzelał z dystansu, bramkarz Michal Fikrt chciał odbić krążek kijem, ale wpakował go do bramki. Pod koniec tercji Petr Kalus z dobitki podwyższył na 2:0.

Zaraz na początku drugiej odsłony Krystian Dziubiński uderzył celnie z „zakrystii”. W połowie tercji przy stanie 4:1 „Pasy” same skomplikowały sobie życie. Najpierw za atak kijem na głowę rywala Dąbkowski otrzymał karę 2x2 minuty, za moment kolejną 2-minutową karę zarobił Mateusz Rompkowski. Goście przez 120 sekund grali w podwójnej przewadze, ale Michał Łuba (zastąpił Rafała Radziszewskiego) bronił bardzo dobrze i gol nie padł. Unia uczyniła to dopiero w pojedynczej przewadze (Peter Tabaczek). „Pasy” błyskawicznie odpowiedziały dwoma golami, najpierw swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył najlepszy na lodzie Kalus, potem do siatki trafił 18-letni Paweł Zygmunt. Zwycięstwo Cracovii mogło być wyższe, ale w 3. tercji Krystian Dziubiński nie wykorzystał karnego.

To jedenasta z rzędu wygrana „Pasów”. – Gospodarze nie musieli się specjalnie wysilać by ograć rywala. Unia to dzisiaj cień dobrego zespołu sprzed kilku lat – komentował olimpijczyk Roman Steblecki.

Comarch Cracovia – Unia Oświęcim 7:3 (2:0, 4:2, 1:1)
Bramki: 1:0 Dąbkowski (Słaboń, Urbanowicz) 8, 2:0 Kalus (Zib, Dąbkowski) 19, 3:0 Dziubiński (Kapica, Urbanowicz) 21, 3:1 Haas (Tabaczek) 25, 4:1 Kalus (Sykora, Zib) 26, 4:2 Tabaczek (Haas) 31, 5:2 Kalus (Da Costa) 32, 6:2 Zygmunt (Drzewiecki) 34, 7:2 Sykora (Kalus) 41, 7:3 O. Kasperlik (Rufer) 48.
Cracovia: Łuba – Zib, Novajovsky, Sykora, Da Costa, Kalus – Dąbkowski, Szurowski, Kapica, Słaboń, Urbanowicz – Wajda, Rompkowski, Domogała, Dziubiński, Sinagl – Noworyta, Dutka, Drzewiecki, Zygmunt, Sztwiertnia.
Unia: Fikrt (34 Łazarz) – Bezuska, A. Kowalówka, Wojtarowicz, Daneczek, S. Kowalówka – Iwaniak, Krzak, Piotrowicz, Haas, Tabaczek – Saur, Gębczyk, Pszek, Wanat, Rufer – Hatłas, Lacheta, M. Kasperlik, O. Kasperlik.
Sędziował: Tomasz Heltman (Gdańsk). Kary: 14 – 8 min. Widzów: 1000.