Hokej kobiet: Dwie porażki Unii Oświęcim ze Stoczniowcem Gdańsk

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Zaktualizowano 
Oświęcimianki (białe stroje) miały kłopoty ze skutecznością w dwumeczu przeciwko Stoczniowcowi Gdańsk.
Oświęcimianki (białe stroje) miały kłopoty ze skutecznością w dwumeczu przeciwko Stoczniowcowi Gdańsk. Fot. Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim przegrała we własnej hali ze Stoczniowcem Gdańsk, wiceliderem rozgrywek 2:13 (1:3, 1:5, 0:5) i 0:5 (0:0, 0:2, 0:3). Przed zakończeniem fazy zasadniczej podopieczne Roberta Piechy zagrają we własnej hali z Naprzodem Janów.

- Jak zwykle mieliśmy kłopoty ze strzelaniem goli natomiast rywalkom wchodziło wszystko – zwrócił uwagę Robert Piecha, trener oświęcimianek. - Wynik pierwszego spotkania jest zdecydowanie za wysoki. Zazwyczaj pierwsza bramkarka była oparciem dla zespołu, a tym razem miała słabszy dzień. Może wielu trudno będzie w to uwierzyć, ale graliśmy ładny hokej i wynik jest dla nas krzywdzący. Dowodem na to jest wynik drugiego spotkania, w którym polegliśmy w honorowych rozmiarach.

Oświęcimianki do końca fazy zasadniczej nie poprawią miejsca w tabeli. Wiadomo, że w play-off zmierzą się z tyskimi Atomówkami. - To dlatego dwumecz przeciwko janowiankom będzie dla nas próbę generalną przed play-off – uważa trener Piecha.

Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 2:13 (1:3, 1:5 0:5)
Braki:
0:1 Berecka (Rykaczewska) 4, 0:2 Bodus (Bigos) 14, 1:2 Michałek (Metyk) 18, 1:3 Berecka (Onyszenko) 20, 1:4 Siejka (Onyszenko) 25, 1:5 Bigos 28, 2:5 Strzelecka (Michałek) 28, 2:6 Bigos (Bodus) 29, 2:7 Kasprzycka (Bigos) 30, 2:8 Bereka (Bodus, Banaś) 34, 2:9 Bigos (Rykaczewska, Kamińska) 41, 2:10 Siejka 47, 2:11 Siejka (Nowak) 52, 2:12 Siejka (Onyszenko, Berecka) 55, 2:13 Onyszenko 60.

Sędziowali: Artur Hyliński, Zbigniew Wolas (Oświęcim) Kary: 4 – 10 minut.

Unia Oświęcim – Stoczniowiec Gdańsk 0:5 (0:0 0:2 0:3)
Bramki:
0:1 Bigos (Rykaczewska, Kasprzycka) 33, 0:2 Rykaczewska (Bigos) 33, 0:3 Onyszenko 47 (karny), 0:4 Tokarska (Błaszak) 47, 0:5 Rykaczewska (Onyszenko) 54.

Sędziowali: Michał Baca i Jacek Szutta (Oświęcim). Kary: 8 – 2 minut.

Unia: Chodak (od 35 Pieczyk, która zagrała cały drugi mecz) – Ferszt, Kozłowska; Michałek, Strzelecka, Klatka – Kot, K. Zaborska; Metyk, Wawrzyk, Churas – A. Zaborska, Trethan.

W innych meczach: Kozice Poznań – Polonia Bytom 0:26 i 0:26, Atomówki Tychy – Naprzód Janów 3:4 i 3:5. Pauza: KS 1906 Cracovia.

1.Polonia............21.......57.....231-32
2.Stoczniowiec....22.......53.....159-45
3.Naprzód..........22.......41......116-54
4.Atomówki........23.......38......107-66
5.Unia...............22........29......85-77
6.Kozice.............22........8......22-209
7.Cracovia..........22........5.....18-255

Sportowy24.pl w Małopolsce

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3