Hokej: Porażka z olimpjską kadrą Rosji

Paweł Guga, Krynica
Polacy nie dali rady wczoraj młodym Rosjanom
Polacy nie dali rady wczoraj młodym Rosjanom Wojciech Matusik
W rozegranym z Krynicy towarzyskim spotkaniu hokejowa reprezentacja Polski przegrała 3:6 olimpijskiej kadrze Rosji.

Polska - Rosja 3:6 (0:4, 1:1, 2:1)

Nie była to co prawda pierwsza, ani dziesiąta reprezentacja "Sbornej", ale drużyna występująca pod nazwą "Olimpijska", przygotowywana na Igrzyska w Soczi, w 2014 roku. Dlatego składająca się z młodych hokeistów (większoś zawodników U-19). Ale jednak reprezentujących czołowe kluby z ligi najwyższej, KHL.

Zdjęcia z mecze zobaczysz __TUTAJ

Może dobrze się stało, że Rosjanie nie przysłali do Krynicy nawet nie pierwszej, ale piątej reprezentacji, bo chociaż był to mecz przyjaźni, to wynik byłby porażający. Ale i tak jeden z dziennikarzy rosyjskich myślał, że Rosjanie grają z polską...młodzieżówką.

Wystarczy powiedzieć, że w pierwszej tercji, nawet przy podwójnej naszej przewadze, to Rosjanie mieli okazje bramkową. Nasi hokeiści i owszem oddali kilka groźnych strzałów (świetnie bronił Zaliwin), ale akcje Rosjan były najwyższej klasy, a to co zrobił (cudowny zwód i puszczenie krążka między nogami) z polskim obrońcą Trunew przy trzecim golu, powinno się Piekarskiemu śnić po nocach.

W drugiej tercji Zborowski zmienił Radziszewskiego (chociaż polski bramkarz nie miał wiele do powiedzenia przy puszczonych bramkach). Ale już w 26 minucie skapitulował. Przepuścił krążek między parkanami, a dobił do do bramki Pitsakin.

W 31 minucie piękny strzał z nadgarstka Sarnika i pierwszy gol dla naszej reprezentacji.
W ostatniej Polacy chcieli zmniejszyć rozmiary porażki, ale dopiero udało się to w 4 minucie. Świetna akcja "krakowskiej" formacji. L. Laszkiewicz podał z rogu na środek do Rzeszutki, natychmiastowy strzał i krążek ląduje w rogu bramki Rosji.
Goście wyraźnie opadli z sił. W 31 min szybki atak i trzeciego gola zdobywa Salomon. W 46 min była okazja na kontaktowego gola.

Rzut karny wykonywał Urbanowicz, ale uczynił to nie najlepiej i Chomutow obronił parkanami. W 57 min kontra Rosjan i gol Gurjanowa. I chociaż ostatnią tercję Polacy wygrali, to jednak lepiej nie myśleć co by było, gdyby przyszło się nam zmierzyć z pierwsza "Sborną" .

Bramki:__ 0:1 Kiczin (Kuzniecow) 1.35, 0:2 Czokarikow ( Kiczin) 24, 0:3 Trunew (Łukin)n 13.34, 0:4 Kiczin (Czocharikow) 15.30, 0:5 Pitsakin 25.35, 1:5 Sarnik (L. Laszkiewicz, Salamon) 30.52, 2:5 Rzeszutko (L. Laszkiewicz, Drzewiecki) 47.35, 3:5 Salamon (Marmurowicz, Sarnik) 50.07, 3:6 Gurianow (Kulemin) 56.14.

Sędziowali: Heltman oraz Radzik i Przyborowski. Kary: 12 i 12 min. Widzów: 1500.