Hutnik Kraków - Dalin Myślenice. Nie ma mocnych na zespół z Nowej Huty

Tomasz Bochenek
Andrzej Wiśniewski
Hutnik Kraków pokonał Dalin Myślenice 3:1 w meczu 23. kolejki grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. - Wygrała drużyna w dniu dzisiejszym zdecydowanie lepsza, która miała więcej sytuacji do zdobycia bramek, była lepiej zorganizowana - przyznał Robert Czopek, szkoleniowiec Dalinu, zajmującego 3. miejsce w tabeli.

Hutnik jest liderem i znajduje się na prostej drodze do wygrania ligi. W tym roku, w siedmiu meczach, zdobył komplet punktów. W każdym z tych spotkań strzelał minimum trzy gole - i dzisiaj ta norma też została wypełniona. Trener Leszek Janiczak ocenił jednak: - Trudniej nam się grało, niż w poprzednich meczach, nie stworzyliśmy tylu sytuacji. Nie da się ukryć, że Dalin był lepiej zorganizowany w obronie od poprzednich przeciwników. I tak jednak było sporo klarownych okazji - miał Sobala w I połowie, mieli Świątek, Radwanek czy Pachowicz.

HUTNIK - DALIN. BYŁEŚ NA MECZU? ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH [GALERIA]

Krakowianom prowadzenie dał Mateusz Kotwica - i na tę bramkę goście zdołali odpowiedzieć celną "główką" Dawida Kałata. Stało się to w 37 minucie, ale myśleniczanie błyskawicznie stracili to, co zyskali. Trzy minuty potem Tomasz Pilch sfaulował w polu karnym Dariusza Gawęckiego, a Łukasz Kędziora wykorzystał "jedenastkę".

Tuż przed przerwą podwyższyć wynik mógł Kamil Sobala, z kolei kilka minut po przerwie sygnał do ataku na Dalin dał Kotwica. On trafił w Mateusza Zająca, Hutnik miał jeszcze dwie okazje, aż Sobala z boku bramki zabrał piłkę Pilchowi - i wyłożył ją Świątkowi. A ten zdobył swoją 21. bramkę w sezonie, umacniając się na czele klasyfikacji ligowych snajperów.

Nowohucki zespół prowadzi w tabeli z dorobkiem 63 punktów i przewagą 13 "oczek" nad Górnikiem Wieliczka, który rozegrał dwa spotkania mniej.

Hutnik Kraków - Dalin Myślenice 3:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Kotwica 14, 1:1 Kałat 37, 2:1 Kędziora 42 karny, 3:1 Świątek 55.
Hutnik: Jękot - Makuch (88 Antoniak), Jaklik, Bienias, Tetych (89 M. Siatka) - Sobala (79 Król), Kędziora, Gawęcki, Świątek (70 Radwanek), Guja - Kotwica (51 Pachowicz).
Dalin: Zając - Tokarz (46 Stelmach), M. Mistarz, Pilch (59 Idzi), Senderski - O. Mistarz (82 Masłowski), Kawula, Wojtan (62 K. Mistarz), Kałat, J. Górecki - Sroka.
Sędziował: Tomasz Siemek (Chrzanów). Żółte kartki: Gawęcki, Świątek, Radwanek - Kawula, Kałat, Senderski. Widzów: 500.

Materiał oryginalny: Hutnik Kraków - Dalin Myślenice. Nie ma mocnych na zespół z Nowej Huty - Dziennik Polski