I liga koszykarzy. AZS AGH przegrał z Polonią Warszawa. Zadecydowała ostatnia kwarta

Koszykarze AZS AGH Kraków przegrali z Polonią Warszawa 78:85. Rywale lepiej wytrzymali trudy spotkania w hali przy ul. Armii Krajowej i choć długo przegrywali, przesądzili o swojej wygranej w ostatniej kwarcie.

Podbudowani wygraną w Kołobrzegu z Kotwicą koszykarze AZS AGH liczyli na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie we własnej hali. I długo zanosiło się na to, że swój cel osiągną. Dwie pierwsze kwarty były dość wyrównane, ale na przerwę drużyny schodziły przy pięciopunktowym prowadzeniu gospodarzy (44:39).

Po zmianie stron gra była dość wyrównana, ale w trzeciej kwarcie AZS AGH nie pozwolił rywalom ani razu na odrobienie wszystkich strat. Tylko raz poloniści doszli krakowian na jeden punkt. Przed decydującą kwartą przewaga miejscowych wynosiła jednak dziesięć punktów (70:60) i wystarczyło jej przypilnować.

Czwarta kwarta była jednak w wykonaniu AZS AGH słaba. Jeszcze na jej początku krakowianie odskoczyli na dwanaście punktów, ale później ich przewaga zaczęła topnieć. Polonia swój cel osiągnęła na trzy minuty przed końcem, gdy po dwóch celnych rzutach wolnych Michała Kierlewicza na tablicy wyników zapalił się remis 76:76. I prowadzenia miejscowi już nie odzyskali. To Polonia lepiej rozegrała końcówkę meczu i wygrała ostatecznie całe spotkanie.

AZS AGH Kraków - KKS Polonia Warszawa 78:85 (24:19, 20:20, 26:21, 8:25)
AZS AGH: Komenda 14, Ciesielski 10, Adamczyk 9, Dyrda 0, Śmiglak 0 oraz Orłowski 16, Mąkowski 14, Piliszczuk 12, Golus 3, Abdelaal 0.
Polonia: Kierlewicz 25, Cechniak 17, Motel 16, Pełka 9, Szymański 3 oraz Dutkiewicz 13, Wojtyński 2, Anusewicz 0, Lisewski 0.
Sędziowali: Mirosław Wysocki, Rajmund Lewiński oraz Bartosz Koralewski.