I liga koszykarzy. Wreszcie! Jest drugie zwycięstwo w sezonie AZS AGH Kraków!

Długo kazali czekać, ale w końcu to zrobili. W niedzielny wieczór koszykarze AZS AGH Kraków pokonali we własnej hali WKK Active Hotel Wrocław 85:83 i w ten sposób zapisali na koncie drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie I ligi.

Ten mecz początkowo nie układał się po myśli krakowian. W pierwszej kwarcie dominowali goście. Po nieco ponad sześciu minutach gry prowadzili oni 22:8. Później m.in. 26:10, a po pierwszej części wrocławianie mieli zapas czternastu punktów (29:15).

W drugiej części niewiele się zmieniło. No, może jedynie tyle, że przewaga WKK już nie rosła tak mocno jak w pierwszej kwarcie. Na przerwę obie drużyny schodziły jednak przy piętnastopunktowym „debecie” AZS AGH.

Przerwa okazała się jednak momentem zwrotnym w tym spotkaniu. Jeszcze początek trzeciej kwarty nie zapowiadał może przełomu, ale im bliżej było jej końca, tym straty AZS AGH zaczęły topnieć. Na niecałe dwie minuty przed końcem krakowianie dopięli swojego. Dawid Golus trafił dwa rzuty wolne i na tablicy wyników zapalił się remis 58:58. I właśnie remisem zakończyła się ta część. Było 60:60 przed czwartą kwartą i zapowiadały się w niej duże emocje.

W ostatniej kwarcie początkowo wszystko szło po myśli drużyny z Krakowa. Szybko objęła prowadzenie, szybko odskoczyła na kilka punktów. I prawie przez całą kwartę AZS AGH prowadził. Wydawało się, że wszystko zmierza do drugiej wygranej w sezonie, bo jeszcze na dwie i pół minuty przed końcem było 78:71. A jednak emocje sięgnęły zenitu dosłownie w ostatnich sekundach, gdy za trzy punkty trafił Tomasz Ochońko. W tym momencie WKK doszedł na jeden punkt – 84:83. Po chwili jednak Damian Dyrda celnym rzutem wolnym nieco uspokoił sytuację, a po końcowej syrenie krakowianie wreszcie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

AZS AGH Kraków - WKK Active Hotel Wrocław 85:83 (15:29, 19:20, 26:11, 25:23)
AZS AGH: Ciesielski 16, Piliszczuk 13, Komenda 12, Mąkowski 11, Orłowski 2 oraz Dyrda 11, Adamczyk 7, Leśniak 6, Golus 4, Abdelaal 3, Śmiglak 0.
WKK Active Hotel: Stopierzyński 17, Kempa 17, Ochońko 16, Rosłowski 10, Matusiak 5 oraz Kolener 6, Kowalczyk 5, Karwik 3, Ashaolu 2, Walczak 2.
Sędziowali: Robert Mordal, Mateusz Wawrzyński oraz Marek Ulewiński.