7R Solna Wieliczka jest 4. w tabeli (43 pkt), traci tylko punkt do 3. E.Leclerc Radomki Radom. Szansa na wyprzedzenie rywala jest w teorii duża. Nasza drużyna (godz. 18), która wygrała 7 ostatnich ligowych spotkań, podejmie ostatni w tabeli AZS AWF Warszawa. A ten zespół dotychczas nie odniósł zwycięstwa (ma 4 pkt). Z kolei radomianki w finałowej serii mają wyjazdowe starcie z Wisłą Warszawa, która broni pozycji lidera (56). Jeśli przegra, może ją stracić na rzecz Energi MKS Kalisz (54 pkt; wyjazdowe starcie z przedostatnim w stawce Uni Opole).
Grupa Azoty PWSZ Tarnów jest aktualnie 8., czyli jako ostania kwalifikuje się do fazy pucharowej (miejsce w play-off jest już pewne). Ma 29 pkt, do 5. Enei Energetyka Poznań traci 3 "oczka", a do 6. AZS Politechniki Śląskiej Gliwice i 7. Jokera Mekro Świecie - tylko punkt.
Szansa na awans w tabeli jest tym większa, że te cztery zespoły utworzą dwie pary ostatniej serii gier. Tarnowianki zmierzą się na wyjeździe z gliwiczankami, a wygrana pozwoli im wyprzedzić tego rywala. Mogą jednak przesunąć się najwyżej na 6. lokatę, bowiem niezależnie od wyniku meczu Joker Mekro - Enea Energetyk któryś z tych zespołów będzie w końcowym rozrachunku wyżej.
Całkiem realny jest scenariusz, że w ćwierćfinale play-off dojdzie do derbów Małopolski. Stanie się tak, jeśli 7R Solna zajmie 3. miejsce, a Grupa Azoty PWSZ - 6.
Gospodarzem dwóch pierwszych meczów play-off (do 3 zwycięstw) będzie ekipa z Wieliczki, spotkania wstępne wyznaczono na najbliższą niedzielę i poniedziałek (godz. 18). Z tym, że rywal musi się zgodzić na grę w ten drugi dzień.
Follow https://twitter.com/sportmalopolska