I liga siatkarek. 7R Solna Wieliczka jest na fali. W Krośnie odniosła piąte zwycięstwo z rzędu

Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W meczu 19. kolejki I ligi siatkarki 7R Solna Wieliczka pokonały 3:1 na wyjeździe Krosno Glass Karpaty.

Mimo kłopotów kadrowych (oprócz kontuzjowanej od dłuższego czasu Aleksandry Wieczorek zabrakło tym razem także Patrycji Ząbek, która ma problemy z pachwiną) wieliczanki podtrzymały dobra passę. Wygrały piąty mecz ligowy z rzędu (straciły w tym czasie tylko punkt) i pozostają w grze o 3. lokatę przed fazą play-off.

Solna jest dużo wyżej w tabeli, ale w Krośnie nigdy nie jest łatwo o punkty. Trzy pierwsze sety miały podobny przebieg - jedna z drużyn uzyskiwała przewagę i dość pewnie zwyciężała. Dwie z tych partii wygrały przyjezdne (w II secie uległy głównie dlatego, że psuły dużo zagrywek oraz gorzej przyjmowały) i stanęły przed szansą na sięgnięcie po pełną pulę.

Czwarta partia była najbardziej wyrównana i rozstrzygnęła się w końcówce. Od stanu 23:23 wieliczanki zdobyły dwa punkty, ten ostatni to zasługa bloku Judyty Gawlak.

Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR - 7R Solna Wieliczka 1:3 (17:25, 25:18, 19:25, 23:25)