I liga siatkarzy. Drużyna AGH Kraków przegrała z Krispolem Września pierwszy mecz o 7. miejsce.

Andrzej Wiśniewski / Polska Press
W pierwszym spotkaniu dwumeczu o 7. miejsce w I lidze siatkarze AGH Kraków przegrali z Krispolem 2:3. Rewanż - w niedzielę o godz. 12, także we Wrześni.

Krakowianie chcieli odwołać te spotkania, ale rywale się nie zgodzili. Skończyło się tym, że oba mecze zaplanowano we Wrześni, dzień po dniu.

W sobotnim starciu dwa pierwsze sety wygrali goście, i to nadspodziewanie łatwo. W inauguracyjnej partii roztrwonili 4-punktowe prowadzenie; gospodarze wyrównali (14:14), ale na więcej nie było ich stać (wkrótce było 16:20). Drugą część przyjezdni zaczęli od 2:7 i już nie dali się dogonić.

W trzecim secie mogli zakończyć to spotkanie. W drugiej jego części mieli 3 "oczka" przewagi (14:17), lecz nie wykorzystali tej szansy. Miejscowi dopadli ich bardzo szybko (18:18), a od stanu 22:21 nie pozwolili już zdobyć punktu. Krispol poszedł za ciosem i wygrał następną partię, doprowadzając do tie-breaka.

W nim miejscowy zespół prowadził 8:7 przy zmianie stron, ale trzy następne punkty zdobyli goście i to oni znaleźli się w lepszej sytuacji. Gospodarze odpowiedzieli tym samym (11:10), później mieli meczbole. Nie wykorzystali wprawdzie dwóch takich okazji i było 14:14, ale ostatecznie zwyciężyli na przewagi.

Najwięcej punktów dla Krispolu zdobył Marcin Iglewski - 25. W drużynie z Krakowa wyróżnili się Arkadiusz Żakieta - 23 i Kamil Maruszczyk - 22.

Krispol Września - AGH Kraków 3:2 (22:25, 20:25, 25:21, 25:21, 16:14)