I liga siatkarzy. Ekipa AGH przegrała ze Ślepskim Suwałki i nie awansowała do półfinału

Andrzej Wiśniewski / Polska Press
W rewanżowym meczu I rundy play-off I ligi siatkarze AGH znów przegrali ze Ślepskiem Suwałki, tym razem 0:3 (23:25, 19:25, 19:25) na jego terenie, i nie awansowali do półfinału.

Ślepsk pod Wawelem wygrał 3:0 i do awansu wystarczało mu wygrać u siebie dwa sety. Faworyt nie zamierzał jednak rozmieniać się na drobne i pewnie zwyciężył.

Krakowianie jednak nie poddali się bez walki. W końcówce I seta udało im się postraszyć rywali. Ślepsk prowadził już 20:16, później 23:20, ale wkrótce było 23:23. W decydującym fragmencie więcej zimnej krwi zachowali miejscowi.

W drugiej odsłonie to goście lepiej zaczęli (4:7). Układ sił później się zmienił - od 11:13 do 15:13. Ostatni remis to 17:17, w końcówce Ślepsk nie dał AGH szans. Losy trzeciego seta rozstrzygnęły się tak naprawdę w pierwszej jego połowie. Gospodarze odskoczyli na 11:7 i już nie dali się dogonić.

W półfinale Ślepsk zagra ze zwycięzcą w rywalizacji KPS Siedlce i TSV Sanok (w pierwszym meczu było 3:0). Krakowianom pozostała gra o miejsca 5.-8., pierwszym z rywali będzie przegrany z tej pary.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland