I liga siatkarzy. Inauguracyjny mecz AGH Kraków rozstrzygnął się w tie-breaku

Drużyna AGH Kraków na sezon 2017/18
Drużyna AGH Kraków na sezon 2017/18 Andrzej Wiśniewski
W meczu 1. kolejki I ligi siatkarze AGH Kraków przegrali 2:3 w Wałbrzychu.

W pierwszej odsłonie przewagę częściej mieli gospodarze. W końcówce jednak zmarnowali okazję. Od stanu 24:21 goście zdobyli 4 punkty z rzędu i mecz nabrał rumieńców. W walce na przewagi, w której piłki setowe miały obie strony, górą byli siatkarze AGH, a dwa ostatnie punkty zdobyli blokiem (28:30).

Drugą partię krakowianie zaczęli świetnie, odskakując na 2:8. Ta passa jednak szybko się skończyła, rywale zmniejszyli stratę (12:13) i gra się wyrównała. Kluczowa okazała się seria dobrych zagrywek Sebastiana Matuli (m.in. as na 18:21), po której goście odzyskali kilkupunktową przewagę. Po tym jak Jan Fornal obił blok, w setach było 0:2.

W trzeciej części walka długo była wyrównana, prowadzenie się zmieniało. Gdy ze stanu 12:14 gospodarze doprowadzili do 23:18, wydawało się, że gładko wygrają. Nic z tego. Goście zdobyli się na zryw, przy zagrywce Karola Dudzińskiego wyrównali (23:23). Miejscowi jednak wytrzymali próbę nerwów. Skuteczny atak Mateusza Lindy oraz autowy Fornala sprawiły, że wałbrzyszanie pozostali w grze.

W następnej partii natomiast, po wyrównanej grze (14:14, 22:20), doprowadzili do tie-breaka. Ostatniego seta krakowianie zaczęli od asa Matuli, ale później było gorzej. Rywale zdobyli cztery punkty z rzędu, przejmując inicjatywę. Trener Andrzej Kubacki poprosił o czas. Wkrótce było 6:6, ale gościom prowadzenia nie udało się objąć,. Na przerwie technicznej strata wynosiła 2 pkt, później się powiększyła do 4 "oczek" (10:6). Wałbrzyszanie nie dali się już dogonić.

Najwięcej punktów dla AGH, aż 29, zdobył Jan Fornal. W miejscowej ekipie wyróżniła się Linda - 28 pkt.

Aqua-Zdrój Wałbrzych - AGH Kraków 3:2 (28:30, 20:25, 25:23, 25:21, 15:10)