I liga siatkarzy. Lider MKS Będzin za mocny dla AZS AGH Kraków

Siatkarze AZS AGH Kraków po 8 kolejkach mają na koncie 3 zwycięstwa i 5 porażek
Siatkarze AZS AGH Kraków po 8 kolejkach mają na koncie 3 zwycięstwa i 5 porażek Andrzej Banas
W 8. kolejce Tauron 1. Ligi siatkarzy AZS AGH Kraków przegrał na wyjeździe z MKS-em Będzin 0:3. Spotkanie, rozegrane w czwartek 3.11.2022 roku, odbyło się awansem z weekendowej serii gier.

MKS Będzin - AZS AGH Kraków 3:0 (25:12, 25:22, 25:22)

MKS: Macionczyk, Swodczyk, Ptaszyński, Usowicz, Teppan, Koppers, Olenderek (libero).
AZS AGH: Krawiecki, Gomułka, Borkowski, Tokajuk, Miniak, Rymarski, Czyrek (libero), Dereń (libero) oraz Zawadzki, Świdroń, Komar, Kraut, Janusz, Putkowski.

MKS Będzin to nie tylko lider pierwszoligowej tabeli, ale także jeden z głównych pretendentów do awansu PlusLigi. Faworyt pewnie wygrał z krakowskim zespołem, choć goście, przy odrobinie szczęścia, mogli się pokusić o urwanie rywalom przynajmniej jednego seta.

Powyższa uwaga nie dotyczy pierwszej partii, w której będzinianie udzielili surowej lekcji siatkówki młodej akademickiej ekipie. Prowadzili 8:3, potem 15:5, 23:9. Gościom udało się ostatecznie osiągnąć dwucyfrowe minimum przyzwoitości.

W drugi secie zanosiło się na powtórkę, bowiem będzinianie znów szybko budowali przewagę (9:5). Przyjezdni jednak nawiązali jeszcze walkę. W końcówce zmniejszyli dystans do „oczka”. Od stanu 22:21 dwa kolejne punkty zdobył dla MKS-u Łukasz Swodczyk (atakiem i blokiem), co okazało się kluczowe.

W trzecim secie gospodarze też zaczęli z przytupem, szybko mieli 5 punktów przewagi (8:3, 12:7). Krakowianie znów sprawili im jednak spore kłopoty. Od stanu 15:13 zdobyli trzy „oczka” z rzędu o objęli prowadzenie! Potem wynik oscylował wokół remisu, ale częściej w lepszej sytuacji była miejscowa ekipa. Prowadziła 22:19, przyjezdni zdobyli sie na jeszcze jeden zryw (22:21), lecz ostatecznie przegrali. Po tej porażce (piątej w sezonie) krakowianie zajmują 11. miejsce w tabeli.

Najwięcej punktów dla AZS AGH zdobył Karol Borkowski - 9; w drużynie z Będzina wyróżnił się pod tym względem Brandon Koppers - 12 pkt. Najlepszym zawodnikiem spotkania (MVP) został wybrany Łukasz Swodczyk (MKS).