I liga siatkarzy: Znakomity mecz Gajdka

Pawel Panus
Pawel Panus
Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Krakowianie po zaciętej walce zdobyli dwa punkty w meczy z TSV Sanok. Za tydzień rozpocznie się druga runda rozgrywek.

to wybrał się do hali przy ul. Piastowskiej na mecz na pewno nie żałował. Obie drużyny stworzyły znakomite widowisko z emocjami do ostatniej piłki.

W pierwszym secie przyjezdni zaskoczyli rywala potężną zagrywką, a problemy z jej odbiorem przez krakowian sprawiły, że sanoczanie szybko wygrali tę partię. W drugiej nastąpiło wydarzenie, które odwróciło losy zawodów. Było 10:10, gdy trener AGH wpuścił na plac Bartłomieja Gajdka. Nikt wówczas nie przypuszczał, że ten zawodnik zakończy mecz z dorobkiem 26 punktów i w dużej mierze przyczyni się do zwycięstwa swojej drużyny. Drugiego seta zakończył asem Jan Fornal.

W trzeciej partii krakowianie mieli wielkie szanse, by wygrać, ale pokpili sprawę w jej końcówce. W czwartym secie przy stanie 21:21 trzy kolejne piłki padły łupem krakowian, którzy doprowadzili do tie-breaka. W nim AGH wygrywali 12:10, potem był remis 12:12, ale końcówka należała do ekipy z Krakowa, a konkretnie punktował Gajdek.

AGH Kraków - TSV Sanok 3:2 (17:25, 25:21, 23:25, 25:23, 15:13)