III liga: Jutrzenka Giebułtów wypunktowana przez ŁKS Łagów ZDJĘCIA

boch
Jutrzenka Giebułtów - ŁKS Łagów
Jutrzenka Giebułtów - ŁKS Łagów Tomasz Bochenek
Dla Jutrzenki Giebułtów, przedostatniej drużyny w tabeli III ligi (gr. IV), inauguracja rundy wiosennej była nieudana. Podejmując ekipę ŁKS Łagów, uległa jej na stadionie Prądniczanki Kraków 0:3. Zdjęcia z meczu >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Jutrzenka - ŁKS Łagów. Kluczowe były stałe fragmenty

Giebułtowianie w I połowie atakowali częściej od rywali, mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale zespołem skutecznym był ŁKS. W 30 min centrę Mydlarza z rzutu wolnego na gola zamienił Styczyński. A prowadzenie gości chwilę przed przerwą podwyższył, także główkując, Amarildo, tym razem po podaniu Kolasy.

W podstawowym składzie Jutrzenki wystąpiło pięciu pozyskanych zimą zawodników (Pawelski, Iwanicki, B. Jeż, Ceglarz, Kubiak), dwaj następni (Ślaski, M. Jeż) zostali wysłani do boju wraz z początkiem II połowy, by pomóc w odrabianiu strat. Atakom gospodarzy wciąż jednak brakowało dobrej finalizacji - jak w 53 min, kiedy Zawadzki wpadł z piłką w pole karne, ale ani nie podał jej Kubiakowi, ani nie oddał dobrego strzału. Najbliżej zdobycia kontaktowego gola był w 60 min Kubiak - główkując trafił w poprzeczkę.

Gości na autostradę do zwycięstwa skierował w 69 min Szymański, który zagłówkował celnie po centrze Mydlarza z rzutu rożnego. Potem łagowianie nadal twardo stali w obronie i dopiero w ostatnich minutach pozwolili Jutrzence na nieco więcej. Honorową bramkę mógł w 87 min zdobyć Majcherczyk, w efekcie kornera, lecz po jego strzale piłkę złapał Michalski.

Jutrzenka Giebułtów - ŁKS Łagów 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Styczyński 30, 0:2 Amarildo 43, 0:3 Szymański 69.
Jutrzenka: Pawelski - Kozicki, Michalec, Iwanicki, Silczuk (70 Zeszczuk) - Zawadzki (74 Kaczor), B. Jeż (46 ŚlaskiŻ), Majcherczyk, Ceglarz, Bierówka (46 M. JeżŻ) - Kubiak.
ŁKS: Michalski - Borowiak, Ślefarski, Styczyński, Kolasa (84 Rogoziński) - Grzela, Wilk, Mydlarz, Gierczak (62 Rogala), Szałas (68 Baran) - Amarildo (68 Szymański).
Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin).