FLESZ - Czy będą szybkie testy dla maturzystów?
- W ramach 10 różnych warsztatów zaprosimy do udziału w szkoleniu osoby, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i nabyć praktyczne umiejętności m.in. w tematach takich jak: bezpieczeństwo obiektów zabytkowych, ochrona dóbr kultury w ramach międzynarodowego prawa humanitarnego i konfliktów zbrojnych, przestępczość wobec dóbr kultury i związana z tym odpowiedzialność karna, CIMIC i inne służby mundurowe, oraz nowe technologie w ochronie dóbr kultury - zachęca Sylwia Miłkowska, Specjalista ds. Komunikacji z Instytutu Kultury Willa Decjusza w Krakowie.
Podczas pierwszego z cyklu warsztatów „Zagrożenia dla dóbr Kultury”, który odbędzie się 27 kwietnia (tj. wtorek), o godz. 10 na platformie Zoom, omówione zostaną sposoby przeciwdziałania w sytuacji takich zagrożeń jak pożar, powódź, ulewa, wichura, pandemia, atak terrorystyczny, demonstracja i rozruchy uliczne czy też kradzież i wywóz mienia za granicę.
- Do udziału w warsztatach zapraszamy w szczególności: pracowników administracji samorządowej, państwowej oraz instytucji kultury, administratorów, zarządców obiektów zabytkowych, przedstawiciele instytucji kościelnych, architektów, studentów, służby mundurowe - dodaje Sylwia Miłkowska.
Prowadzenie:
dr Katarzyna Góralczyk,
St. bryg. w st. spocz. mgr inż. poż. Krzysztof T. Kociołek
Robert Wojtas Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie Czas trwania: 6h
Uczestnicy warsztatu mogą liczyć na pisemne potwierdzenie udziału.
Udział w warsztatach jest bezpłatny! Ilość miejsc ograniczona!
Zapisy przez formularz: https://forms.gle/BiQiaZ3SuKrfuNaR7
