IV liga. Beskid Andrychów o krok od pokonania Cracovii II

Tomasz Moskała strzelił gola dla Beskidu w jego meczu przeciwko rezerwom Cracovii, która jest liderem w grupie zachodniej IV ligi piłkarskiej. Fot. Jerzy Zaborski
Beskid Andrychów był bliski pokonania na własnym boisku rezerw Cracovii, lidera grupy zachodniej IV ligi piłkarskiej, ale remisem jego piłkarze także nie gardzą.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do miejscowych. Już w 1 min Moskała został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońców, więc nie udało mu się skończyć akcji Scaleta.

Jednak chwilę później Kasiński zagrał na skrzydło Młynarczykowi, a do piłki zagranej wzdłuż bramki na dalszym słupku dobiegł Moskała, pakując ją z 5 m do bramki.

Przed przerwą, po dograniu przed przerwą Senderskiego, minimalnie pomylił się Scalet. Gospodarze mieli kilka rzutów rożnych, ale nie potrafili z nich zrobić użytku.

Po zmianie stron, po zagraniu z boku, Ostrowski tak niefortunnie wybijał piłkę, że zagrał ją pod nogi Ceglarza, a ten strzałem z 8 m doprowadził do remisu.

Gospodarze mogli się jeszcze pokusić o strzelenie zwycięskiej bramki. Po uderzeniu Węglarza z 25 m piłka o centymetry minęła spojenie słupka z poprzeczką (66 min), a później tenże Węglarz dostrzegł nieco wysuniętego Dobrolińskiego, którego chciał przelobować. Zabrakło mu jednak precyzji.

- Przed meczem taki wynik z liderem brałbym w ciemno, ale po ostatnim gwizdku sędziego czuję niedosyt. Byliśmy blisko zapisania się w historii jako pierwszy pogromca rezerw „Pasów”. Po takim wyniku czujemy się mocniejsi psychicznie przed wyprawą do Oświęcimian na mecz przeciwko Unii – powiedział Krzysztof Wądrzyk, trener Beskidu.

Beskid Andrychów – Cracovia II 1:1 (1:0)
Bramki:
1:0 Moskała 10, 1:1 Ceglarz 60.

Beskid: Soldak – Grabski, Ostrowski, Senderski, Talaga – Kasiński (87 Marczak), Łożniak, Młynarczyk, Węglarz – Moskała, Scalet (90 Zaremba).

Cracovia II:
Dobroliński – Cunta (46 Burta), Litauszki, Sosnowski, Moskal (28 Ceglarz) – Bejan, Dimun (46 Szymczak), Adamczyk, Kanach, Pyrdek (70 Leśniak) – Steblecki.

Sędziował: Lucjan Wesołowski (Oświęcim).

Żółte kartki:
Talaga – Cunta, Sosnowski.

Widzów: 250.

W innych meczach:

Jutrzenka Giebułtów – Unia Oświęcim 3:1, Iskra Klecza – Sosnowianka 0:1, Wiślanie Jaśkowice – TS Węgrzce 1:0, Michałowianka – Dalin Myślenice 2:3, Wiślanka - Skawinka 2:1, Nowa Proszowianka - Orzeł Piaski Wielkie 1:2, Pcimianka Pcim - Hutnik Nowa Huta 0:4.