IV liga: Dalin - Sosnowianka. Mogła być "dwucyfrówka"

Dalin (zielone stroje) zakończył rundę na 5. miejscu w tabeli
Dalin (zielone stroje) zakończył rundę na 5. miejscu w tabeli Aneta Zurek / Polska Press
Dalin Myślenice pokonał Sosnowiankę, najsłabszą drużynę grupy zachodniej małopolskiej IV ligi, 5:0. - Szacunek dla tego zespołu, że chce grać piłką, nie poddaje się - mówi Robert Czopek, szkoleniowiec myśleniczan.

Gospodarze prowadzili już od 2 minuty, gdy Wojtan wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Na 2:0 strzałem z dystansu podwyższył Kawula, który chwilę potem został sfaulowany, a karnego wykorzystał M. Górecki.

Tyle w I połowie, a po przerwie znów na listę strzelców wpisał się Kawula. Potem był jeszcze jeden gol. Tylko jeden, bo okazji Dalinowi spokojnie starczyłoby na "dwucyfrówkę". Miejscowi zmarnowali m.in. drugi rzut karny - Stelmach spudłował.

Dalin Myślenice - Sosnowianka 5:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Wojtan 2, 2:0 Kawula 15, 3:0 M. Górecki 20 karny, 4:0 Kawula 52, 5:0 Galas 65.
Dalin: Przała - Biel (50 Galas), Idzi, Stelmach, Tokarz - O. Mistarz, Kawula, Wojtan (55 Masłowski), K. Mistarz, Kościelniak - M. Górecki.
Sosnowianka: Sołtys - Gawron, Pacut, Peterka, Konefał - Serafin, Żmuda, Szydłowski (46 Skowron), Grzegórzko (60 Słabik), Orłoś - Filek.
Sędziował: Łukasz Dragan (Wadowice). Widzów: 50.