Zobaczcie zdjęcia z meczu Chełmka z Rajskiem:
Oba zespoły miały zdekompletowane kadry, bo część piłkarzy przebywa jeszcze na urlopach. Nie zmienia to jednak faktu, że w Chełmku jest już kilka ubytków. Wiadomo, że jesienią kibice nie zobaczą Dawida Nagiego (Beskid Andrychów), Adama Palarczyka (Tempo Białka), Juana Eliasa. Z Kamilem Majką działacze stracili kontakt. Nieoficjalnie mówi się, że bliżej mu do Victorii 1918 Jaworzno, występującej w okręgówce.
Z kolei w Rajsku, po spadku z czwartej ligi, na pewno nie będzie Artura Czarnika (wybrał Unię Oświęcim), Patryka Durnasia (powrót do Zagłębia), Jakuba Antkiewicza. Z kolei Sebastian Frączek szuka innego klubu w czwartej lidze.
Artur Warzecha dał ekipie Rajska prowadzenie w Chełmku
Na początku drugiej części goście objęli prowadzenie po strzale Artura Warzechy w dalszy róg.
- Potem zaczęliśmy grać radosny futbol. Zabrakło nam sił. Nic dziwnego. Zagraliśmy mecz po jednym treningu – powiedział Grzegorz Pławny, dyrektor klubu z Rajska, który w zastępstwie Krzysztofa Zarzyckiego poprowadził zespół. W Rajsku, po spadku z czwartej ligi, także doszło do zmiany szkoleniowca. Z drużyną rozstał się Mariusz Wójcik.
- Po krótkim pobycie z drużyną mam o niej ogólne rozeznanie. W krótkim letnim okresie przygotowawczym przyjdzie nam stoczyć walkę z czasem. Jestem jednak dobrej myśli – powiedział Kamil Orawczak, szkoleniowiec Chełmka.
KS Chełmek – LKS Rajsko 4:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Kustra 10, 1:1 Kateusz 33, 1:2 Warzecha 50, 2:2 testowany 65, 3:2 Drobniak 76, 4:2 Kustra 90.
Chełmek:** Przewoźnik – Łaski, Bloch, testowany 1, Pędrys – Kustra, testowany 2, Kaleta, testowany 3, Drobniak - testowany 4 oraz Piątek, Balon, Nowotarski, Podbrożny, Ondrejco , testowany 5.

Magazyn GOL 24 Ekstra - Zaskakujący finisz Ekstraklasy
Rajsko: Gielarowski – Sieczko, Żyła, Matlak, testowany – Warzecha, Ryś, Mika, Ogórek – testowany, Formas oraz testowany, testowany.
Sędziował: Maciej Cisiński (Kęty). Widzów: 50.
W innych sparingach:
Unia Oświęcim – LKS Czaniec 0:0
Błękitni Modlnica – Tempo Białka (V liga) 0:3
MKS Trzebinia - Unia Kosztowy 1:3
Landek - LKS Jawiszowice 3:0