IV liga. Zaczęła się runda wiosenna. Relacje z meczów rozegranych 12 marca

Wiślanka Grabie - Jutrzenka Giebułtów 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Kukla 62.
Wiślanka: Kobyłka - Gruszkowski, Bienias, Kukla, Lipowiecki - Cygnarowicz (80 Waś), Kubic, Serafin, Nowak, Steinhoff (70 Leśniak) - Drabik (55 Gnap).
Jutrzenka: Nędza - Grodzicki, Pohoriłyj, Silczuk – Gniecki, B. Jeż (70 Polniak), Zieliński (60 M. Jeż), Majcherczyk, Pietrzyk (60 Kuczek), Ślaski - Pawlak (60 Polachow, 80 Bzdyl).
Sędziował: Jan Pawlikowski (Nowy Targ). Żółte kartki: Serafin, Kubic - Zieliński. Widzów: 100.

Szanse na objęcie prowadzenia w I połowie mieli goście (Pawlak, Pietrzyk, Majcherczyk), ale to Wiślanka zadała jedyny cios: po rzucie rożnym celnie zagłówkował Kukla. - Mecz z dużą ilością walki. Bardzo szarpany, ale fajny do oglądania – ocenił Robert Czopek, trener ekipy z Grabia. Piotr Powroźnik, szkoleniowiec Jutrzenki, stwierdził: - Nie mamy skutecznego zawodnika.

Clepardia Kraków - Wieczysta Kraków

Sokół Kocmyrzów – Pcimianka 3:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Assinor 34, 1:1 K. Pandyra 45, 1:2 Zeszczuk 48, 1:3 D. Zalejski 59, 2:3 Assinor 63 karny, 3:3 Assinor 69.
Sokół: Chillari - Pasionek, Cholewa, Orłowski, Gaweł - Wiewióra (60 Filo), Pietrzyk, Targosz (60 Stepankow), Wątroba (35 Guja), Hałat (60 Stec) – Assinor.
Pcimianka: Dul - Chochlinski, K. Pandyra, Kowalczyk, Korczyk - Luberda, Sołtys, Mizera, D. Zalejski (75 N. Zalejski), Zeszczuk - Onwudi.
Sędziował: Dawid Kogut (Żabno). Żółta kartka: Stepankow. Widzów: 100.

- To nie był nasz dobry mecz, ale szanujemy punkt, bo odrobiliśmy stratę dwóch bramek – mówi Michał Guja, trener Sokoła. Jego zespół objął prowadzenie, ale potem stracił dwa gole po rzutach rożnych, a kontrę wyprowadzoną przez Sołtysa zamknął D. Zalejski. - Sytuacji mieliśmy sporo, rywalom pomógł bramkarz, broniąc kilka „setek” - komentuje Marcin Sadko, szkoleniowiec Pcimianki.
Sokół przede wszystkim jednak miał Assinora. Sfaulowany przez Mizerę, wykorzystał karnego, a kilka minut potem w zamieszaniu strzelił swoją trzecią bramkę tego dnia.
Później jeszcze Onwudi głową skierował piłkę do bramki gospodarzy, ale sędzia ocenił, że w tej sytuacji zagrał też ręką i gola nie uznał.

MKS Trzebinia – Beskid Andrychów

Słomniczanka - Unia Oświęcim 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Handzlik 53, 2:0 Ochman 60.
Słomniczanka: Widawski – Strona, Matyja, Michalec – Ł. Feret (90 Kosakowski), M. Feret (88 Grudnik), Broda (90 Kozicki), Kasza, Handzlik (82 Matysek) – Kozieł, Ochman (80 Wibson).
Unia: Sztekler – Steń (73 Rzeszutko), Pacyga, Ryszka, Babiuch – Ryś (83 Czarnik), Dziedzic, Kateusz (62 Nowak), Snadny (70 Czapla), Antkiewicz – Lewandowski (60 Rasała).
Sędziował: Radosław Kraj (Brzesko). Żółte kartki: Widawski, Kasza, Kozieł – Czarnik. Widzów: 70.

- W pierwszej połowie mecz był wyrównany – mówi Marek Kołodziej, trener Unii, w której trzy okazje do zdobycia gola miał Igor Lewandowski. - W drugiej połowie rywale zaczęli atakować mocniej, my popełniliśmy błąd przy wznowieniu i po nim padła bramka – dodaje szkoleniowiec gości.
Ten błąd wykorzystał Filip Handzlik. Który siedem minut później zaliczył asystę przy bramce zdobytej przez Patryka Ochmana.