Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Łukasz Piszczek i spółka  pokonali Eintracht Frankfurt 3:1
Łukasz Piszczek i spółka pokonali Eintracht Frankfurt 3:1 AFP/East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na wyjeździe z Tottenhamem 0:4. Artur Boruc rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Pełne 90 minut Łukasza Fabiańskiego w bramce „Łabędzi” w meczu Watford – Swansea City (1:0).

Kamil Grosicki (Hull City) – Hull City przegrało na wyjeździe ze Stoke 1:3. Kamil Grosicki rozegrał pełne 90 minut w zespole „Tygrysów”.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town wygrało na wyjeździe z Burton 2:1. Bartosz Białkowski rozegrał całe spotkanie w bramce „The Tractor Boys”.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Rotherham – Birmingham. Tomasz Kuszczak rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Krystian Bielik (Birmingham) – 90 minut w barwach Birmingham rozegrał również Krystian Bielik, który ponadto w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Paweł Wszołek (QPR) – QPR przegrało na wyjeździe z Bristol City 1:2. Paweł Wszołek rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Angola:

Girabola:

Jacek Magdziński (Sagrada) – Sagrada wygrała na wyjeździe z Onze Bravos 1:0. Jacek Magdziński przebywał na boisku przez 10 minut. Sagrada, po rozegraniu dziesięciu kolejek, zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów.

Azerbejdżan

1. liga:

Dawid Pietrzkiewicz (Gabala) – Gabala przegrała na wyjeździe z Kapazem 0:2. Dawid Pietrzkiewicz wciąż jest bramkarzem rezerwowym Gabali.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Anderlecht wygrał na wyjeździe z Oostende 2:1. Łukasz Teodorczyk przebywał na placu gry przez 73 minuty. „Teo” w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco wygrało na własnym obiekcie z Dijon 2:1. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie w zespole lidera francuskiej ekstraklasy. Monaco ma 3 punkty przewagi nad Paris Saint Germain.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux wygrało na wyjeździe z Nantes 1:0. Igor Lewczuk rozegrał pełne 90 minut w zespole gości. „Żyrondyści” plasują się na 5. miejscu w ligowej tabeli.

Mariusz Stępiński (Nantes) – Cały mecz na ławce Nantes spędził Mariusz Stępiński. Nantes zajmuje 10. miejsce w tabeli.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – Deportivo wygrało u siebie z Malagą 2:0. Przemysław Tytoń całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Czyste konto Pawła Kieszka w meczu Cordoba – Almeria (1:0). Po 34 kolejkach Cordoba plasuje się na 17. pozycji w drugiej lidze hiszpańskiej.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Twente) – Twente Enschede wygrało u siebie z NEC Nijmegen 3:0. Mateusz Klich rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy. Polak asystował przy pierwszym golu dla Twente.

Wojciech Golla (Nijmegen) – Całe spotkanie w barwach NEC Nijmegen rozegrał Wojciech Golla.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Gol Piotra Parzyszka z rzutu karnego w meczu Volendam – De Graafschap. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Parzyszek zszedł z boiska w 58. minucie meczu.

Filip Bednarek (De Graafschap) – 90 minut w bramce Graafschap rozegrał Filip Bednarek.

Adrian Purzycki (Fortuna Sittard) – Fortuna Sittard przegrała wyjazdowe spotkanie z FC Eindhoven 1:3. Adrian Purzycki cały mecz przesiedział na ławce przyjezdnych.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Maastricht zremisowało na własnym obiekcie z FC Emmen 2:2. Mikołaj Smyłek cały mecz spędził na ławce MVV.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo, z Krzysztofem Kamińskim w bramce, wygrało u siebie z Sagan Tosu 2:1.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała na Signal Iduna Park z Eintrachtem Frankfurt 3:1. Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie w zespole BVB. Po 29 kolejkach Borussia zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 53 punktów.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim wygrało u siebie z Borussią Moenchengladbach 5:3. Eugen Polanski niezwykle emocjonujące spotkanie obserwował z ławki rezerwowej gospodarzy.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Wolfsburg pokonał na własnym stadionie Ingolstadt 3:0. Jakub Błaszczykowski rozegrał pełne 90 minut w zespole „Wilków”.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg przegrał na wyjeździe z Lipskiem 0:4. Rafał Gikiewicz wciąż jest bramkarzem rezerwowym beniaminka niemieckiej ekstraklasy.

2. Bundesliga:

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli pokonało przed własną publicznością Wurzburger Kickers 1:0. Waldemar Sobota rozegrał całe spotkanie w barwach drużyny z Hamburga.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover wygrał z Eintrachtem Brunszwik 1:0. Artur Sobiech wszedł na boisko 78. minucie, a w doliczonym czasie gry został ukarany żółtą kartką.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kaiserslautern przegrało na wyjeździe z Unionem Berlin 1:3. Kacper Przybyłko wszedł na boisko w 20. minucie.

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Sandhausen zremisowało na wyjeździe z TSV 1860 Monachium 1:1. Daniel Łukasik spędził na boisku 53 minuty.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Jakub Kosecki wszedł na murawę w 71. minucie meczu.

Adam Bodzek (Fortuna) – Adam Bodzek rozegrał pełne 90 minut w meczu Dynamo Drezno – Fortuna Dusseldorf. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Bodzek w 68. minucie został ukarany żółtą kartką.

Oskar Zawada (Karlsruher) – Karlsruher przegrało u siebie z Heidenheim 0:1. Oskar Zawada cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Portugalia:

Segunda Liga:

Łukasz Skowron (Olhanense) – Olhanense zremisowało na wyjeździe z Vizelą 1:1. Łukasz Skowron cały mecz spędził na ławce Olhanense, które jest już pewne spadku z drugiej ligi portugalskiej.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Samobójcza bramka Janusza Gola w meczu Amkar Perm – Ufa. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a Gol zszedł z boiska w 70. minucie.

Szkocja:

Premiership:

Krystian Nowak (Hearts) – „Serca” bezbramkowo zremisowały na wyjeździe z Kilmarnock. Krystian Nowak rozegrał całe spotkanie w zespole gości. Polak w 56. minucie został ukarany żółtą kartką.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – TNS przegrało na wyjeździe z Bangor City 0:3. Adrian Cieślewicz wszedł na boisko w 67. minucie meczu.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Czerwona kartka Michała Nalepy w meczu Ferencvaros – Vasas (1:2). Polak opuścił boisko w 66. minucie, gdy obejrzał drugą żółtą kartkę w spotkaniu.

Włochy:

Serie A:

Arkadiusz Milik (Napoli) – Napoli pokonało na własnym obiekcie Udinese 3:0. Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 78. minucie, zastępując na placu gry Driesa Mertensa.

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński wszedł na murawę w 79. minucie. Reprezentant Polski na boisku zastąpił Marka Hamsika.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma zremisowała u siebie z Atalantą Bergamo 1:1. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Empoli wygrało na wyjeździe z Fiorentiną 2:1. Łukasz Skorupski rozegrał pełne 90 minut w bramce przyjezdnych.

Thiago Cionek (Palermo) – 90 minut i żółta kartka Thiago Cionka w meczu Palermo – Bolonia. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Bartosz Salamon (Cagliari) – 90 minut Bartosza Salamona w meczu Cagliari Calcio – Chievo Werona. Cagliari wygrało 4:0 i zajmuje obecnie 13. miejsce w ligowej tabeli.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Sampdoria przegrała na wyjeździe z Sassuolo 1:2. Bartosz Bereszyński rozegrał całe spotkanie w zespole gości. Prawy obrońca został ukarany żółtą kartką w pierwszej części spotkania.

Karol Linetty (Sampdoria) – Karol Linetty spotkanie z Sassuolo rozpoczął na ławce, jednak wszedł na plac gry już w 46. minucie meczu. Reprezentant Polski kilka minut później otrzymał żółtą kartkę.

Zjednoczone Emiraty Arabskie:

League:

Adrian Mierzejewski (Al Sharjah) – Al Sharjah wygrało u siebie z Emirates Club 2:1. Adrian Mierzejewski rozegrał 89 minut, ponadto Polak asystował przy pierwszej bramce dla swojej drużyny.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Birmingham (Tomasz Kuszczak, Krystian Bielik) – Burton
Ipswich Town (Bartosz Białkowski) – Newcastle
QPR (Paweł Wszołek) – Sheffield
Brondby (Kamil Wilczek) – FC Kopenhaga
Graafschap (Filip Bednarek, Piotr Parzyszek) – Maastricht (Mikołaj Smyłek)
Fortuna Sittard (Adrian Purzycki) – FC Oss
Arminia Bielefeld (Tomasz Hołota) – Stuttgart (Marcin Kamiński)
Brann (Piotr Leciejewski) – Haugesund
Sogndal – Stromsgodset (Radosław Janukiewicz)
Carpi (Igor Łasicki) – Bari
Perugia – Ascoli (Błażej Augustyn)
Frosinone – Novara (Tomasz Kupisz)
HB Torshavn – B36 Torshavn (Łukasz Cieślewicz)
TB/FCS/Royn – Skala (Michał Przybylski)

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ

W jakich butach grają najlepsi piłkarze?

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24