Informacje o rezygnacji podał Mateusz Miga ze sport.tvp.pl. Tabisz od blisko roku był zawieszony przez Radę Nadzorczą klubu, co miało związek z toczącym się śledztwem w sprawie nieprawidłowości w PZPN. A dwa tygodnie temu MKS Cracovia SSA cofnęła mu rekomendację jeśli chodzi o zasiadanie w zarządzie PZPN.
Tabisz odchodzi z klubu po ponad 20 latach. Przyszedł do niego w lipcu 2003 r., gdy współpracę z Cracovią zaczęła firma Comarch. Tabisz był prawą ręką prezesa Janusza Filipiaka. Obecnie zarząd klubu stanowią prezes Filipiak i wiceprezes Stefan Majewski. Od miesiąca prof. Filipiak jest w ciężkim stanie w szpitalu i nie sprawuje funkcji a władze w klubie sprawuje Majewski.
Firmą Comarch zarządza obecnie córka Filipiaka Anna Pruska, która na mocy ostatniej decyzji rady nadzorczej przedsiębiorstwa będzie pełnić funkcję jego prezesa przynajmniej do 2 stycznia.
Tabisz odpowiadał w klubie za sprawy finansowe. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie - wydział Zarządzania kierunek Zarządzanie Firmą oraz wydział MSGiP kierunek Handel Zagraniczny. Ukończył Studium Amerykańskie przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Słuchacz studiów doktoranckich - kierunek Zarządzanie w Akademii Ekonomicznej w Krakowie.
30 czerwca 2011 r. został członkiem Wydziału Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN. 26 października 2012 wybrany członkiem Zarządu PZPN. Od 13 czerwca 2021 r. Rada Seniorów KS Cracovia nadała mu medal Cracovia Merenti.
