https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jezioro Rożnowskie czystsze. W tym sezonie w jego sprzątania włączyły się tysiące osób

Klaudia Kulak
Fundacja Horyzont360
2108 worków śmieci, które zebrało ponad 12 tysięcy osób - to efekty akcji ekologicznej #Sprzątamy dla Sądecczyzny, zorganizowanej przez Fundację Horyzont 360 przy współpracy z sądecką firmą WIŚNIOWSKI. - To imponujące przedsięwzięcie dowiodło, jak ogromny potencjał społeczny drzemie w lokalnej społeczności, gotowej do zaangażowania w działania proekologiczne -mówi Magda Strzykalska z firmy Wiśniowski.

Jezioro Rożnowskie to jedno z najpiękniej położonych jezior w Małopolsce, ale od lat zmaga się z problemem zanieczyszczenia. Największą bolączką są śmieci.

To nie tylko odpady pozostawiane na brzegu przez turystów czy mieszkańców, ale także te, znajdujące się w zbiorniku. Szczególnie widoczne jest to po powodziach czy większych wezbraniach rzek. Co jakiś czas przeprowadzane są akcje sprzątania. Jedna z takich odbyła się w tym roku z inicjatywy Fundacji Horyzont 360.

- Podczas sprzątania brzegów Jeziora Rożnowskiego oraz okolicznych miejscowości udało się zebrać aż 2108 worków śmieci, co jest efektem pracy ponad 12 tysięcy uczestników - podkreśla Strzykalska.

Fundacja Horyzont 360 została założona przez przedsiębiorcę Andrzeja Wiśniowskiego. Realizuje misję wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego i ekologicznego Sądecczyzny. Od początku swojego działania Fundacja zorganizowała szereg inicjatyw mających na celu integrację lokalnej społeczności oraz promocję regionu, z naciskiem na ochronę środowiska, edukację ekologiczną oraz rozwój przedsiębiorczości

- Zamierzamy kontynuować swoje działania na rzecz rozwoju Sądecczyzny, zarówno w obszarze ekologicznym, jak i społeczno-gospodarczym, wzmacniając lokalną społeczność i podkreślając unikalność regionu. Przyszłość Sądecczyzny leży w rękach aktywnych mieszkańców, a Fundacja Horyzont 360 będzie ich nadal wspierać, dostarczając inspiracji i narzędzi do wspólnego działania - dodaje Strzykalska.

To wyjątkowe miejsce na mapie Małopolski. Astro Centrum w Chełmcu oficjalnie otwarte!

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska