Kapela Maliszów w składzie Jan Malisz, Zuzanna Malisz oraz Kacper Malisz została nagrodzona pierwszym miejscem w konkursie dla młodych stażem wykonawców - "Scena Otwarta". Ten jeden z dwóch prestiżowych konkursów w Polsce odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej w Lublinie. W konkursowe szranki stanęło 14 wykonawców. Jury konkursowe, ogłaszając wyniki, podsumowało zwycięski zespół słowami "za zjawiskowość i kreację wypracowaną na gruncie tradycji muzykowania rodzinnego". Pasja rodzinnego muzykowania Maliszów sięga lat 30. ubiegłego wieku. Zapoczątkował ją ojciec lidera kapeli, Józef. Po nim Jan Malisz odziedziczył skrzypce i bęben, na których gra podczas występów.
Kapela Maliszów wykonuje muzykę tradycyjną, szczególnie ostatnio upodobała sobie tradycyjne tańce i przyśpiewki z powiatu gorlickiego. Jan Malisz oprócz wymienionych wcześniej instrumentów gra także na basach, lirze korbowej, akordeonie i oczywiście śpiewa. Zuzanna Malisz śpiewa, gra na bębnie i basach, Kacper Malisz to pierwsze skrzypce, basy i moraharpa. Członkiem zespołu jest także Edyta Marć. Ich muzyka fenomenalnie łączy elementy folkloru z radością i wolnością przekazu. Ich kunszt muzyczny doceniany jest nie tylko w naszym regionie, ale również w całej Polsce, o czym świadczą licznie zdobyte już nagrody. W ubiegłym roku Maliszowie grali w Pałacu Prezydenckim podczas Koncertu Nadzwyczajnego poświęconemu Oskarowi Kolbergowi, w czasie tego koncertu wykonali najstarszą polską pieśń obrzędową "Oj, chmielu, chmiel". Ta śpiewana tradycyjnie podczas oczepin pieśń pochodzi prawdopodobnie z czasów przed chrztem Polski. Jeszcze w końcu XIX wieku śpiewano ją i w dworach szlacheckich, i w domach chłopskich. Później zwyczaj utrzymał się tylko wśród chłopów.
W 2014 roku Maliszowie zdobyli drugie miejsce na Festiwalu Nowa Tradycja, a Kacper Malisz - nagrodę "Złote Gęśle". W ubiegłym zaś roku Kapela Maliszów zdobyła również I miejsce oraz nagrodę publiczności na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie. Także I miejsce zajęli podczas Festiwalu Śpiewaków i Kapel w Kazimierzu. Ich udziałem jest też główna nagroda "Karpacki Grajek'' - Festiwal Folkloru Karpat w Trzcinicy. Kacper Malisz, uczestnicząc w Sabałowych Bajaniach w Bukowinie Tatrzańskiej, wywalczył nagrodę specjalną za świetną interpretację melodii własnego regionu oraz technikę gry.