Kinga Duda, Agata Kornhauser, Piotr Mochnaczewski... Rodzina...

  Kinga Duda, Agata Kornhauser, Piotr Mochnaczewski... Rodzina to atut polityka, ale może też pogrążyć

  Dorota Kowalska

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Agata Kornhauser-Duda to córka pisarza, germanistka. Na pewno mocny atut kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy. Córka Kinga, tak jak kiedyś ojciec, studiuje
  1/7
  przejdź do galerii

  Agata Kornhauser-Duda to córka pisarza, germanistka. Na pewno mocny atut kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy. Córka Kinga, tak jak kiedyś ojciec, studiuje prawo ©Fot. Piotr Smoliński

  Rodzina Andrzeja Dudy zrobiła wrażenie. Internet chce wiedzieć wszystko o jego żonie Agacie i córce Kindze. Media piszą, że mądre, ładne, że to ważna broń w rękach kandydata PiS. Zerkają też w stronę Bronisława Komorowskiego. Bo walka o prezydenturę to także walka "na rodziny".
  Andrzej Duda zaskoczył. Na sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości to był inny człowiek: pewny siebie, energiczny, z charakterem. Promieniał. W ogóle impreza zrobiona z rozmachem, nie przypominała wcześniejszych zjazdów PiS - trochę smutnych i nijakich. No i największa bomba - rodzina kandydata Dudy: piękna żona i córka. Internet oszalał. Klikalność tekstów, w których mowa była o dwóch paniach, o niebo przewyższała wszystkie inne.

  "Agata Kornhauser-Duda jest z wykształcenia germanistką i uczy języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Natomiast 19-letnia Kinga Duda, która podczas konwencji ojca swoją urodą i wdziękiem przyciągała wzrok fotoreporterów, studiuje na pierwszym roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nie tylko piękne, ale i inteligentne" - pisał już w poniedziałek "Super Express" i przytaczał wypowiedź Ryszarda Kalisza, jak wszyscy wiemy, konesera kobiecego piękna: "Były baloniki i zabawa, ale Duda jest plastikowy (...) Za to córka i żona, muszę powiedzieć, chapeau bas".

  Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Agata Kornhauser-Duda to także córka znanego polskiego poety i prozaika Juliana Kornhausera. Żoną Andrzeja Dudy została w 1994 r. Jeszcze zanim obecny polityk Prawa i Sprawiedliwości obronił magisterium, parze urodziła się córka, Kinga właśnie.

  Ale na sali obecni byli także rodzice kandydata. Duda pochodzi z Krakowa. Jego dziadek był żołnierzem zapatrzonym w marszałka Józefa Piłsudskiego, członkiem AK. Rodzice profesorowie są wykładowcami w Akademii Górniczo-Hutniczej. Sam Duda skończył renomowane liceum i prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. To elita miasta, intelektualiści.

  - Ojciec profesor to w Krakowie szczyt marzeń. Do tego żona, córka znanego poety i pisarza, ładna, mądra córka. Rodzina Dudy jest jego wielkim atutem - mówi prof. Kazimierz Kik, politolog.

  Ponoć Agata Kornhauser-Duda na początku nie chciała pojawiać się na konwencji PiS, potem dała się jednak przekonać, w końcu jako pierwsza dama i tak musiałaby wyjść do ludzi. A w dniu konwencji wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik, w PiS wiedzieli, że to dla nich ostatnia szansa.
  Rodzina może sporo pomóc Andrzejowi Dudzie i Bronisławowi Komorowskiemu. Nie pomoże Magdalenie Ogórek
  Za kampanię Dudy odpowiadają Beata Szydło, Marcin Mastalerek i Joachim Brudziński, w ostatnim tygodniu dołączył do nich Jarosław Selin. - Mijały trzy miesiące od dnia, kiedy Duda ogłosił, że wystartuje, i nic, kampania się załamała. Atmosfera w sztabie była kiepska, jeszcze gorsza w terenie. Nikt nie wierzył w wygraną Dudy, na spotkania organizowane w powiatach przychodziło po 50 osób, sale świeciły pustkami - opowiada jeden z polityków prawicy. Wszyscy czuli, że jeśli nie nastąpi przełom, można już dziś spokojnie odgwizdać porażkę. Kampania znalazła się na zakręcie. - Zaczęło się od tego, ze prezes napisał ostry list do działaczy w terenie. Zagroził, że jeśli nie zaangażują się w kampanię Dudy, stracą miejsce ma listach wyborczych - opowiada nasz rozmówca. Potem przyszedł czas na przygotowanie konwencji. PiS wynajął profesjonale studio telewizyjne, ze sztabem współpracowały firmy PR-owskie, między innymi agencja specjalizująca się w portalach społecznościowych, stąd na konwencji obecnych było tylu twitterowiczów. Oprawa podobna była do tej z 28 sierpnia 2012 r., kiedy republikanie podczas swojej narodowej konwencji w Tampie oficjalnie rekomendowali Mitta Romneya jako swojego kandydata na prezydenta w listopadowych wyborach w Stanach Zjednoczonych.

  Na konwencję Prawa i Sprawiedliwości ściągnęli działacze z całej Polski, żeby poczuć tę atmosferę. Uwierzyli w możliwość sukcesu. Wyjechali ponoć uskrzydleni, ale impreza była w iście amerykańskim stylu. Kosztowała PiS 700 tys. zł, dla porównania - za tę zorganizowaną w Szczecinie na zakończenie kampanii samorządowej zapłacono zaledwie 12 tys. zł.

  - Na kampanię prezydencką Dudy przeznaczone było 3,5 mln zł, dzisiaj wiadomo już, że to nie wystarczy - wzrusza ramionami jeden z polityków PiS.

  Ale cel został osiągnięty. W działaczy wróciła wiara w zwycięstwo, a sam Duda pokazał się z całkiem nowej strony. Na ile w kampanii pomoże mu rodzina? Według speców od marketingu politycznego rodzina może zapewnić kandydatowi do 50 proc. poparcia. Bez niej ani rusz.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (14)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dlaczego

  liga (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

  dlaczego znowu I Dama to żydówka

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rodzina Dudy

  Marta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 20

  Wszystkie brzydoty jak Ewa Kopacz i Hanka Walc oraz inne brzydoty z PO
  zazdroszczą urody Agaty i Kingi Duda.
  Agata i Kinga sa piękne, madre, inteligenrtne, cieszymy się, ze będziemy mogli je...rozwiń całość

  Wszystkie brzydoty jak Ewa Kopacz i Hanka Walc oraz inne brzydoty z PO
  zazdroszczą urody Agaty i Kingi Duda.
  Agata i Kinga sa piękne, madre, inteligenrtne, cieszymy się, ze będziemy mogli je
  częściej ogladac.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wezwanie do obrony koniecznej w stanie najwyższego zagrożenia Rzeczypospolitej Polskiej!

  Lowporo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Drodzy Rodacy !
  W stanie najwyższego zagrożenia Rzeczypospolitej Polskiej zwracamy się z apelem o pilne rozpowszechnianie Dekretu przywódcy Narodu Polskiego Tadeusza Cichockiego z 02.04.2015r. o...rozwiń całość

  Drodzy Rodacy !
  W stanie najwyższego zagrożenia Rzeczypospolitej Polskiej zwracamy się z apelem o pilne rozpowszechnianie Dekretu przywódcy Narodu Polskiego Tadeusza Cichockiego z 02.04.2015r. o wypowiedzeniu posłuszeństwa ydowskiemu okupantowi w Polsce. W okolicznościach mnożenia się różnych złudnych i podstępnych inicjatyw fałszywych obrońców Narodu Polskiego wzywamy rodowitych Polaków do powszechnego zjednania się i zastosowania się do Proklamacji T.Cichockiego z 02.11.2014r. o przejęciu bezpośredniego sprawowania władzy zwierzchniej przez Suwerena-Naród Polski oraz Dekretu z 02.04.2015r. o wypowiedzeniu posłuszeństwa żydowskiemu okupantowi w Polsce.

  Wzywamy do wypowiedzenia posłuszeństwa żydowskiemu okupantowi w Polsce z dniem 1 czerwca 2015r. oraz do działania w obronie koniecznej w zakonspirowanych oddziałach, według wskazań przywódcy Narodu Polskiego Tadeusza Cichockiego.

  W stanie najwyższego zagrożenia Naszej Ojczyzny szczególnie apelujemy do Matek -Polek o zmobilizowanie mężów, synów, córek do działania w zakonspirowanych Oddziałach Obrony Koniecznej Narodu Polskiego oraz Trybunałach Ludowych zgodnie ze wskazaniami Dekretu Tadeusza Cichockiego z 02.04.2015r. : “Wypowiedzenie posłuszeństwa wszystkim organom państwa. Dekret zwierzchnika władzy Rzeczypospolitej Polskiej”, http://www.tcichocki.pl/20150402_Wypowiedzenie_posluszenstwa_organom_panstwa.pdf

  Maria Bejda, Teresa Wojda
  POLSKI OBYWATELSKI RUCH OPORUzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tre

  kicio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  PORO te inicjały to pochodzą od porąbani???????????

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niepokoi mnie,że Zona A. Dudy jest Żydówką.

  Marlen (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 10

  Niepokoi mnie,że zona A. Dudy jest żydówką!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do Marlen

  Jurajski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Takich ci unas w rządzie to jest na pęczki

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bezpieczeństwo

  zalekniony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

  Jestem gejem. Tylko pod przywództwem Andrzeja Dudy będę czuł się bezpiecznie i swobodnie. Głosujmy na Dude!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odpowiedz

  ada (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  chybas zwariowal

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Q

  q (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

  Czyli Opus Dei wspiera Dudę!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  apokalipsa

  mixer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 12

  To już koniec, żydzi nas opanowali i nas zniszczą.

  Była niewola, carska, pruska, niemiecka, nazistowska, radziecka, teraz będzie niewola żydowska, my goje niewolnicy!!!!!!

  Dlaczego oni w izraelu...rozwiń całość

  To już koniec, żydzi nas opanowali i nas zniszczą.

  Była niewola, carska, pruska, niemiecka, nazistowska, radziecka, teraz będzie niewola żydowska, my goje niewolnicy!!!!!!

  Dlaczego oni w izraelu nie startują w wyborach? Nie nwaidzę tego Dudy i tego Bronka!!! Mam już dosyć tych komunistów z PO i PiSu!!!!!!!!!!!!!!

  Panie Boże, wyzwól nas! zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  won z zydami udających polsków

  mika (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 7

  żyd patriotą który pluje na polskę? wolne żarty ,ojczulek polskim prozaikiem, ale obłuda , takich kreatur w polksce nie potrzeba won z POLSKI

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Nareszcie ktoś przyzwoity"

  Jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 23

  Takiego Prezydenta jakim jest Pan Duda Polska jeszcze nie miała. Nareszcie mądry, wykształcony, z przyzwoitej rodziny.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Duda

  Zyzool, (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 9

  Polacy od zawsze nie mają wyboru i muszą wybierać po między dżumą a zarazą - tkzw:mniejsze zło!więc cóż myślę że głosując na Dudę jakoś przeboleję jego koligacje-czy my Polski Naród nie powinniśmy...rozwiń całość

  Polacy od zawsze nie mają wyboru i muszą wybierać po między dżumą a zarazą - tkzw:mniejsze zło!więc cóż myślę że głosując na Dudę jakoś przeboleję jego koligacje-czy my Polski Naród nie powinniśmy się uwolnić w końcu z pod w pływów braci starszych w wierze?bo to nagminne zjawisko jest już zgniłe i dla Polski katastroficzne!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo