Kwiaty na grobie Jerzego Stuhra
Grobowiec rodziny Stuhrów na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie dzień po tym jak spoczęły w nim prochy aktora tonie w kwiatach i wieńcach przesłanych m.in. przez prezydenta Andrzeja Dudę, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, teatry oraz artystów. Odwiedzany jest też licznie przez prywatne osoby.
Grób wybitnego aktora w czwartek odwiedzili tez jego najbliżsi: żona, syn i córka.
Nasz fotoreporter uchwycił także pluszaka, który nawiązuje do jednej z najpopularniejszych ról Jerzego Stuhra - dubbingu Osiołka ze "Shreka". Roli, która zapadł w pamięć nie tylko młodych widzów.
Jerzy Stuhr spoczął w rodzinnym grobowcu na Cmentarzu Rakowickim
Uroczystości pogrzebowe zmarłego 9 lipca aktora odbyły się w środę, 17 lipca, w Krakowie. Aktora pożegnały po mszy żałobnej w kościele św. Piotr i Pawła owacje na stojąco. W przemówieniach przypomniano największe i niezapomniane role filmowe i teatralne Jerzego Stuhra. Artysta został pochowany w rodzinnym grobowcu na Cmentarzu Rakowickim.
W swoim ostatnim wywiadzie dla "Newsweeka" odniósł się do miejsca, gdzie zostanie pochowany:
– Nigdy nie wiadomo, gdzie będziemy leżeć. Czy w Alei Zasłużonych, czy u siebie w rodzinnym grobowcu? Byłem na pogrzebie Wajdy na Salwatorze, a wydawałoby się, że on będzie leżeć w Panteonie na Skałce. Mój grób rodzinny jest trzy groby dalej od Heleny Modrzejewskiej, więc mam zapewnione dobre sąsiedztwo.
- 9 lipca 2024 roku zgasły reflektory, a kurtyna zapadła, ale artyści tacy jak Jerzy Stuhr nigdy nie odchodzą. Jego role, filmy, książki będą z nami na zawsze. Dziedzictwo, jakie pozostawił po sobie, będzie żyło w naszych sercach i umysłach, a kreacje aktorskie będą inspirować kolejne pokolenia. Cześć jego pamięci! - żegnała Jerzego Stuhra Hanna Wróblewska, ministra kultury i dziedzictwa narodowego
