Klasa okręgowa Kraków, grupa III: Wiarusy Igołomia - Radziszowianka Radziszów [ZDJĘCIA]

Wiarusy Igołomia - Radziszowianka
Wiarusy Igołomia - Radziszowianka Joanna Urbaniec
W meczu 17. kolejki rozgrywek w grupie III klasy okręgowej Kraków Wiarusy Igołomia u siebie pokonały Radziszowiankę. Zobacz, co działo się na boisku i trybunach.

Wiarusy Igołomia - Radziszowianka Radziszów 4:2 (1:1)
Bramki:
1:0 Brudziński 8, 1:1 Paciorek 25, 2:1 Jagła 48, 2:2 M. Sosin 62, 3:2 Gurda 85, 4:2 Kopiejka 90+3.

Wiarusy: Jaszczyński - S. Galus (75 P. Nowak), Bętkowski, Mazur, Feluś (60 Kopiejka) - Brudziński (65 Wójcik), Siwek, Gurda, Jagła - Dobosz (46 Sala), R. Galus (70 Boligłowa).

Radziszowianka: Toporowski - Wcisło (46 Kurek), T. Baliga, Wasyl, Dziobek (60 Piwowarczyk) - Zięcik (77 Gorzkowski), P. Sosin, Paciorek (46 Budek), Pakosz (60 M. Sosin) - Węgrzyn, Bierówka.

Klasa okręgowa Kraków, grupa III. VADEMECUM KIBICA - RUNDA W...

Sędziował: Łukasz Marek. Widzów: 150. Żółta kartka: Feluś; czerwona kartka: Wasyl (39).

Dzięki wygranej Wiarusy przybliżyły się do celu, jakim jest uniknięcie spadku. Gospodarze długo grali w przewadze liczebnej, ale musieli się natrudzić, by zdobyć komplet punktów.

Prowadzenie dał Brudziński, który zamknął akcję i centrę Jagły. Goście wkrótce wyrównali za sprawą Paciorka, który ładnie uderzył z 25 m pod poprzeczkę, lecz jeszcze przed przerwą grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Wasyla (faul taktyczny na Doboszu).

Gdy na początku II połowy na 2:1 podwyższył Jagła (po centrze S. Galusa), wydawało się, że Wiarusy będą mieć mecz pod kontrolą. Nic z tego. Radziszowianka wyrównała (M. Sosin trafił z 20 m) i walczyła. Remis straciła dopiero w końcówce: Gurda celnie kopnął z kilkunastu metrów piłkę zbyt krótko wybitą przez rywali, a Kopiejka z 40 m przelobował bramkarza.