Kolarstwo. Katarzyna Niewiadoma zaczęła sezon

Michał Gąciarz / Polska Press
Małopolanka Katarzyna Niewiadoma wystąpiła w jednodniowym wyścigu kolarskim Omloop Het Nieuwsbad. Uplasowała się na 12. pozycji.

Zawodniczki miały do pokonania 122 kilometry po brukach Flandrii. W decydującym odjeździe uczestniczyło sześć kolarek, nie było wśród nich Polki, która jechała w drugiej grupie. Dominowały Holenderki, które zajęły pierwsze trzy miejsca. Wygrała Lucinda Brand (Team Sunweb) z czasem 3:19.58 godz. przed Chantal Blaak (Boels Dolmans) i Annemiek van Vleuten (Orica-Scott), które straciły 15 sekund.

Niewiadoma przyjechała na metę 1.47 min po zwyciężczyni, będąc najlepsza z Polek. Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling) uplasowała się na 32. miejscu ze stratą 2.37 min.

Niewiadoma do ubiegłego sezonu występowała w Rabobank Liv. Grupa jednak przestała istnieć i przemianowała się na WM3 Pro Cycling.