Konkurs wkracza właśnie w fazę finałową, w której ocenie podlegają nowatorskie działania i inwestycje, mające pozytywny wpływ na środowisko, zrealizowane w latach 2013-2018. Ufundowana przez ERGO Hestię główna nagroda konkursowa wynosi 100 tys. zł. Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięskie uzdrowisko powinno przeznaczyć ją na realizację pomysłów i projektów związanych z ochroną środowiska. Przyznane będą też trzy nagrody dodatkowe w postaci rocznych ubezpieczeń od szkód środowiskowych.
Przeczytaj na temat sopockiej firmy
- Konsekwentnie, czwarty rok z rzędu, przyznajemy nagrodę za najciekawsze projekty proekologiczne w polskich uzdrowiskach - mówi Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Grupie ERGO Hestia. - Jesteśmy jedynym w Polsce towarzystwem ubezpieczeń, którego główna siedziba jest zlokalizowana w uzdrowisku, dlatego idea zrównoważonego rozwoju jest nam bliska od początku naszej działalności. Promocja najbardziej proekologicznych gmin uzdrowiskowych w Polsce, to naturalna konsekwencja naszych dotychczasowych działań w sferze ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Ten konkurs promuje ochronę środowiska i działania na jego rzecz w miejscach, gdzie jest to szczególnie ważne - uzdrowiskach.
W tym roku do konkursu zakwalifikowało się osiem gmin uzdrowiskowych:
- Krynica Zdrój,
- Sopot,
- Rabka-Zdrój,
- Nałęczów,
- Lądek-Zdrój,
- Bystrzyca Kłodzka,
- Rymanów,
- Ustka.

W trzech poprzednich edycjach konkursu uczestniczyły łącznie 23 uzdrowiska. W 2016 r. laureatem nagrody głównej był Uniejów, w następnym roku Busko-Zdrój, a w ub. roku Inowrocław. Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP. Jego wyniki poznamy we wrześniu.
Zobacz wideo: Dlaczego gwiazdy korzystają ze spa?
