Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Szansa na szybsze szczepienia dla mieszkańców Oświęcimia
Z szacunków wynika, że populacja kwalifikująca się do szczepień przeciwko COVID wynosi w Oświęcimiu 25 tys. osób. Aby przyspieszyć proces szczepienia, władze Oświęcimia chcą uruchomić miejskie centrum szczepień w hali lodowiska przy ul. Chemików. Byłby to dodatkowy punkt szczepień obok przychodni Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego i szpitala powiatowego.
W tej sprawie w urzędzie miasta odbyło się spotkanie z udziałem m.in. prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta, dyrektora Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego Wojciecha Wokulskiego, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Agaty Gworek i dyrektora Dziennego Domu Pomocy Agaty Lorek.
– Pandemia mocno przybrała na sile. Nadzieją są powszechne szczepienia, które muszą mocno przyspieszyć, by dały nam ochronę przed koronawirusem i szansę na powrót do normalności. Dlatego włączamy się w akcję masowego tworzenia punktów szczepień, aby ułatwić oświęcimianom dostęp do szybkiego i komfortowego szczepienia
– mówi Janusz Chwierut.
Przeciw COVID-19 będzie można szczepić 200 osób dziennie
Jak szacują w urzędzie, dziennie będzie mogło się zaszczepić ok. 200 osób. Według prezydenta Oświęcimia, lodowisko wydaje się dobrym miejscem. Łatwo do niego dotrzeć, jest parking, a co najważniejsze, po odpowiednich działaniach organizacyjno-logistycznych można tak przygotować taflę, aby zapewnić odpowiednie warunki do pracy personelu medycznego, a pacjentom bezpieczeństwo podczas szczepień.
- Chcemy jako samorząd być przygotowani na zaszczepienie licznej grupy naszych mieszkańców. Oczekujemy, że rządzący wywiążą się z obietnicy większych dostaw szczepionek
– dodaje.
Partnerem miasta przy tworzeniu oświęcimskiego centrum szczepień ze strony medycznej będzie Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego.
Rząd zamierza przyspieszyć program szczepień, aby do końca sierpnia zaszczepili się wszyscy chętni Polacy. W drugim kwartale do Polski, zgodnie z deklaracjami producentów, ma trafić ok. 7 mln dawek. Poszerza się także grono osób, które będą mogły podawać preparat i kierować na szczepienia. Powstaną nowe miejsca organizowane przez lokalne samorządy. Usprawniony zostanie też proces kwalifikacji. W kwietniu ruszy rejestracja dla roczników od 1962 do 1973.
- Niezwykłe znaleziska archeologiczne w Oświęcimiu. Kiedyś żyli tu Wiślanie
- Stare Miasto w Oświęcimiu 50 lat temu na zdjęciach z lotu ptaka i współcześnie
- Góry śmieci wciąż zalegają na terenie firmy N-Recykling w Oświęcimiu
- Jak się żyje więźniom z Wadowic? Na pewno się nie nudzą [ZDJĘCA]
- W Olkuszu działa nowy plac targowy Emalia-Pakuska
- Klaudia Kulawik z "Mam talent. Zobacz jak zmieniła się dziewczynka spod Olkusza
FLESZ - Koronawirus. Jak się przed nim uchronić
