Koszykówka – 3. liga. Sądecki Wikar rywalizował ze Skawą Wadowice

Remigiusz Szurek
Koszykarze Sądeckiego Towarzystwa Koszykarskiego Wikar w ramach 14. kolejki trzecioligowych zmagań przegrali z MKS Skawą Wadowice 68:73, ale tanio skóry nie sprzedali.

Pierwsza kwarta należała do zawodników Maksymiliana Sławeckiego (trener, zawodnik i prezes w jednej osobie – przyp. red.). Sądeczanie grali szybko, składnie i agresywnie, czym zaskoczyli rywali. Efektem była wygrana tej części spotkania 21:13. Gdy wydawało się, że STK ma kontrolę nad meczem, wadowiczanie wrócili z dalekiej podróży i zaczęli lepiej bronić, z czym sądeczanie mieli coraz więcej problemów. Skawa triumfowała w trzech kolejnych kwartach, ale Wikar zaciekle walczył o jak najbardziej korzystny rezultat. Sądeczanie nieraz jednak pudłowali w dogodnych pozycjach, co skrzętnie wykorzystywali goście, budując swoją przewagę.

STK Wikar Nowy Sącz - MKS Skawa Wadowice 68:73 (21:13, 13:14, 13:22, 21:24)
Sędziowali: Piotr Haluch i Piotr Nowacki.

STK Wikar: A. Strzelec 16 (4x3), M. Strzelec 16, Zarzeka 13 (1x3), Obrzut 10, Fałek 4, Konieczny 4, Sławecki 3, Garbacz 2, Szary, M. Fałowski.

MKS Skawa: Kunowski 22 (4x4), Macięga 11, Wróbel 10, Rejowski 10, Sierp 7, Jochymek 6, Styranko 3, Skrok 2, Pabich 2, Świerkosz.

Po rozegraniu czternastu meczów STK Wikar zajmuje siódme, czyli przedostatnie miejsce w ligowym zestawieniu. Sądeczanie mają na koncie 18 punktów. MKS Skawa jest czwarta (22 pkt).