FLESZ - Lęk prowadzi do impulsywnych zakupów
Artykuł w gazecie mówił o parze, której przez pomyłkę oddano do adopcji dziewczynkę zamiast chłopca, a mimo to zdecydowali się oni ją zatrzymać. Ten gazetowy wycinek stał się dla Lucy Maud Montgomery inspiracją do napisania powieści, która prawie natychmiast stała się bestsellerem, a główną bohaterkę Mark Twain nazwał najukochańszym dzieckiem literackim od czasów Alicji w Krainie Czarów.
W Polsce „Ania z Zielonego Wzgórza” doczekała się kilkunastu tłumaczeń i stała się - obok takich jak „Lew, czarownica i stara szafa” - jedną z najchętniej wypożyczanych książek w szkolnych bibliotekach. Teraz do powieści o losach Ani Shirley, osieroconej dziewczynki wychowanej przez rodzeństwo Marylę i Mateusza Cuthbertów wraca Teatr Bagatela.
Przypominając niegdysiejszą tradycję radiowo-telewizyjnej dobranocki o godz. 19, zaprasza nie tylko młodzież na wieczorne czytanie „Ani z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery w przekładzie Rozalii Bernsztajnowej. Losy bohaterki można śledzić od poniedziałku do piątku za pośrednictwem profilu teatru na Facebooku. Archiwalne odcinki będą dostępne bez ograniczeń.
- Gdzie jest koronawirus w Polsce i na świecie? Zobacz mapy
- Koronawirus w Polsce. Gdzie stwierdzono zachorowania?
- Jak przeżyć domową kwarantannę, żeby nie zwariować? [MEMY]
- Tego Krakowa już nie ma. Zobacz prawdziwe skarby [ZDJĘCIA]
- Tu wiedzą, jak się "polewa". Wsie z alkoholem w nazwie
- A może zamieszkać na wsi? Wystarczy niespełna 100 tys. zł!
