Weryfikacja zadań zgłaszanych przez mieszkańców trwała do końca maja. Wcześniej mieszkańcy złożyli rekordową liczbę projektów, bo aż 678 - 450 dzielnicowych i 228 ogólnomiejskich. Po weryfikacji odrzucono 153 projekty dzielnicowe i 109 ogólnomiejskich. Na liście jest więc 297 projektów dzielnicowych i 119 ogólnomiejskich (tych odrzucono więc prawie połowę).
Po weryfikacji, najwięcej projektów zgłoszono w dzielnicy IV Prądnik Biały (29, odrzuconych 16) oraz I Stare Miasto (27, odrzuconych 8). Najwięcej odrzuconych projektów było w dzielnicy XIII Podgórze - z 43 zgłoszonych zadań negatywnie zaopiniowano aż 21.
Pełna lista zadań przyjętych i odrzuconych, wraz z uzasadnieniem, znajduje się na stronie budzet.krakow.pl (dokładnie tutaj)
Teraz autorzy zadań mają trzy dni na odwołanie się od decyzji urzędników. Protesty można składać do 7 czerwca. W tym celu należy zalogować się na swoje konto w platformie https://budzet.krakow.pl, przejść do zakładki "Twoje projekty" i przy wybranym projekcie kliknąć przycisk "Złóż protest", a następnie podać powód protestu wraz z uzasadnieniem i wysłać formularz.
Od 7 do 11 czerwca organizowane będą spotkania konsultacyjne z udziałem wnioskodawcy (bądź osoby przez niego upoważnionej) i jednostki dokonującej oceny prawnej wniosku oraz przedstawicieli Rady Budżetu Obywatelskiego. O dokładnym terminie i miejscu rozpatrywania protestu zainteresowane osoby będą informowane w osobnej korespondencji.
Głosowanie w piątej edycji krakowskiego budżetu obywatelskiego potrwa od 16 do 30 czerwca.
ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Mówimy po krakosku
Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>>> Zobacz inne odcinki MÓWIMY PO KRAKOSKU
