"Kraków dla Zwierzaków!" - nowa impreza adopcyjna na...

  "Kraków dla Zwierzaków!" - nowa impreza adopcyjna na krakowskich Błoniach

  Magda Hejda

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  "Kraków dla Zwierzaków" to będzie pierwsza akcja adopcyjna stowarzyszenia Dog Rescue i od razu z przytupem. Jego członkom marzą się bowiem domy dla gromady bezdomniaków, które przyprowadzą na Błonia Krakowskie w sobotę 12 września.
  Są młodym stowarzyszeniem. Magda Czaplak, Łukasz Szpakowicz i Kasia Giza-Szpakowicz pomagają zwierzakom od dawna. Dwa lata temu skrzyknęli przyjaciół i założyli na terenie Wieliczki Stowarzyszenie Dog Rescue. - Opiekujemy się bezdomnymi psami i kotami, szukamy im domów, zbieramy pieniądze, karmę, ciepłe rzeczy, organizujemy akcje adopcyjne kotów, odwiedzamy szkoły, tłumaczymy dzieciom, że każdy zwierzak zasługuje na szacunek i dobre traktowanie, pomagamy ubogim rodzinom w utrzymaniu ich czworonogów - wylicza Łukasz Szpakowicz.

  Wspiera ich UMiG w Wieliczce. Gmina pokrywa koszty druku ulotek informacyjnych. Są w trakcie wspólnego tworzenia strony adopcyjnej dla bezdomnych zwierząt z gminy Wieliczka, pracują nad rozwiązaniem problemu bezdomnych kotów.

  - Możliwe, że w przyszłym roku razem wdrożymy program czipowania zwierząt na większą skalę - mówią wieliccy wolontariusze . Na imprezę "Kraków dla zwierzaków" przygotowali sporo ciekawych propozycji dla zwierzolubnych, ale podkreślają, że głównym celem spotkania na Błoniach jest znalezienie kochających ludzi dla bezdomnych czworonogów.

  - Postanowiliśmy wziąć na akcję przede wszystkim psy starsze, dla których nadchodząca zima będzie wyjątkowo trudna - mówią wolontariusze Dog Rescue.

  12 września zapraszają na Błonia Krakowskie od strony KS Zwierzyniecki-Juwenia. Początek imprezy godz. 13. Będą konkursy dla dzieci, dla aktywnych sprint z czworonogiem na dystansie 100 m, pokaz groomingu, czyli okazja, by wyglądem naszego psa zajął się fryzjer profesjonalista.

  Lekarz i behawiorysta udzielą darmowych konsultacji, a wszystkie psy mają zaproszenie do udziału w konkursie na miss i mistera wydarzenia.

  Członkowie grupy Wild Dog Team opowiedzą o podróżach w towarzystwie swoich czworonogów, umiejętnościami pochwalą się też psi terapeuci. Wspomnienia z imprezy będzie można zatrzymać na fotografii. W czasie imprezy zostanie rozegrany turniej piłkarzyków / piłkarzy stołowych.

  Szczegóły imprezy znajdują się na stronie internetowej: www.DogRescue.pla.

  W czasie Festynu "Jesień Kurdwanów" 2015 zapraszamy na stoisko Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Dziś w czasie festynu między godz. 15 a 19 na nowych opiekunów będą czekały psy z krakowskiego schroniska. W niedzielę również można wesprzeć bezdomniaki przynosząc karmę i wrzucają datek do puszki kwestarskiej.

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo